Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CT INSTAL SOLUTIONS SRL

CT INSTAL SOLUTIONS SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 38398397 · J2017003279229
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CT INSTAL SOLUTIONS SRL
CUI 38398397
Nr. Reg. Comerțului J2017003279229
Sediu social Şos. Naţională nr. 74, bl. C5, et. 1, ap. 4, Mun. Iaşi, 700571

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ALISTAR GEORGICĂ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.10.2017
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CT INSTAL SOLUTIONS SRL după CUI 38398397 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
126.258 lei
+76.0% vs 2024
Profit net 2025
60.168 lei
+296.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă47.7%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 7.279 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,8%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 5.550 lei5.550 lei20172018: 190.456 lei190K lei20182019: 225.535 lei226K lei20192020: 102.720 lei103K lei20202021: 48.710 lei49K lei20212023: 127.066 lei127K lei20232024: 71.744 lei72K lei20242025: 126.258 lei126K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 126.258 lei 60.168 lei 0
2024 71.744 lei -30.581 lei 2
2023 127.066 lei 18.662 lei 2
2021 48.710 lei -47.817 lei 2
2020 102.720 lei -23.451 lei 2
2019 225.535 lei 56.936 lei 3
2018 190.456 lei 102.190 lei 2
2017 5.550 lei 3.224 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13 zile−84 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 135 zile+111 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 47,65%+90,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,75%−163,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,91×+12,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 115,26% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 106,33%+380,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,25%+163,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,23×−4,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 131,57%+159,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.660 din 11.195 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 18.055 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CT INSTAL SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CT INSTAL SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CT INSTAL SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CT INSTAL SOLUTIONS SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 38398397, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017003279229. Firma a fost înființată la data de 25 octombrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, CT INSTAL SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 126.258 lei și un rezultat net de 60.168 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CT INSTAL SOLUTIONS SRL?

CT INSTAL SOLUTIONS SRL (CUI 38398397) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CT INSTAL SOLUTIONS SRL în sectorul său?

CT INSTAL SOLUTIONS SRL ocupă locul 6.660 din 11.195 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CT INSTAL SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

CT INSTAL SOLUTIONS SRL este mai veche decât 51% dintre cele 18.055 firme active cu CAEN 4322.

Este CT INSTAL SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CT INSTAL SOLUTIONS SRL (CUI 38398397) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CT INSTAL SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CT INSTAL SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CT INSTAL SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CT INSTAL SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CT INSTAL SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Nu, CT INSTAL SOLUTIONS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CT INSTAL SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, CT INSTAL SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 126.258 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CT INSTAL SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează CT INSTAL SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.