Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › APHELEIA VISION SRL

APHELEIA VISION SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 38419791 · J2017018254408
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APHELEIA VISION SRL
CUI 38419791
Nr. Reg. Comerțului J2017018254408
Sediu social Str. Avram Iancu nr. 28, ap. 1, CORP C. CAMERA 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 24015

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BARDĂ EMIL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.10.2017
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută APHELEIA VISION SRL după CUI 38419791 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
214.120 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
99.233 lei
-15.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.3%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 10.350 lei10K lei20172018: 177.197 lei177K lei20182019: 248.256 lei248K lei20192020: 299.008 lei299K lei20202021: 299.746 lei300K lei20212022: 256.355 lei256K lei20222023: 260.977 lei261K lei20232024: 253.747 lei254K lei20242025: 214.120 lei214K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 214.120 lei 99.233 lei 2
2024 253.747 lei 117.594 lei 2
2023 260.977 lei 145.843 lei 2
2022 256.355 lei 150.876 lei 2
2021 299.746 lei 159.665 lei 3
2020 299.008 lei 167.069 lei 3
2019 248.256 lei 126.910 lei 3
2018 177.197 lei 88.336 lei 3
2017 10.350 lei 1.293 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 197 zile+98 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 177 zile+98 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,34% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,43%+17,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,84×−0,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,16×+0,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,76% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 46,85%−17,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,97%−17,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 107.060 lei−19.814 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,01×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 89,37%−0,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.525 din 3.128 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 5.232 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)11
Valoare totală (2024–2026)111.172 lei

Cumpărători: CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT AMBULATOR, SCOALA GIMNAZIALA NR. 71

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru APHELEIA VISION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APHELEIA VISION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru APHELEIA VISION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

APHELEIA VISION SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38419791, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017018254408. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, APHELEIA VISION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 214.120 lei și un rezultat net de 99.233 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are APHELEIA VISION SRL?

APHELEIA VISION SRL (CUI 38419791) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă APHELEIA VISION SRL în sectorul său?

APHELEIA VISION SRL ocupă locul 1.525 din 3.128 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este APHELEIA VISION SRL față de firmele din același domeniu?

APHELEIA VISION SRL este mai veche decât 55% dintre cele 5.232 firme active cu CAEN 7499.

Este APHELEIA VISION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare APHELEIA VISION SRL (CUI 38419791) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este APHELEIA VISION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, APHELEIA VISION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în APHELEIA VISION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APHELEIA VISION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APHELEIA VISION SRL plătitoare de TVA?

Nu, APHELEIA VISION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a APHELEIA VISION SRL?

În anul 2025, APHELEIA VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 214.120 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APHELEIA VISION SRL?

Firmoscop analizează APHELEIA VISION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.