Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.

ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 38424771 · J2017001812174
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.
CUI 38424771
Nr. Reg. Comerțului J2017001812174
Sediu social Str. Română nr. 149, DEMISOL. CAMERA 1, Mun. Galaţi
Telefon 0752299504

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MORARU MARINA · administratorMORARU ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.10.2017
CAEN3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. după CUI 38424771 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.556.772 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
660.836 lei
+44.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.6%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.529 de firme din Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.619 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 54.000 lei54K lei20172018: 726.720 lei727K lei20182019: 630.635 lei631K lei20192020: 711.303 lei711K lei20202021: 1.670.070 lei1,7 mil. lei20212022: 1.870.135 lei1,9 mil. lei20222023: 2.348.546 lei2,3 mil. lei20232024: 3.418.036 lei3,4 mil. lei20242025: 3.556.772 lei3,6 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.556.772 lei 660.836 lei 8
2024 3.418.036 lei 456.293 lei 8
2023 2.348.546 lei 962.889 lei 6
2022 1.870.135 lei 805.395 lei 6
2021 1.670.070 lei 799.251 lei 9
2020 711.303 lei 58.339 lei 7
2019 630.635 lei 5.056 lei 5
2018 726.720 lei 252.982 lei 6
2017 54.000 lei 17.133 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 126 zile−48 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,58%+5,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,54%−14,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,02×+0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,91×−0,6 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 49,15%+6,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,7%+8,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,32%+12,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 444.597 lei+17.342 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,44×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,47×−260,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile+21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 27,9%+8,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 81 din 1.996 firme active cu bilanț depus (CAEN 3250)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 2.873 firme active din sector
SectorCAEN 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume19
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ESTETICDENT LABORATORY S.R.L., cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 38424771, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017001812174. Firma a fost înființată la data de 31 octombrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice (CAEN 3250).

La ultima verificare, ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.556.772 lei și un rezultat net de 660.836 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.?

ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. (CUI 38424771) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. în sectorul său?

ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. ocupă locul 81 din 1.996 firme active cu bilanț depus în CAEN 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 2.873 firme active cu CAEN 3250.

Este ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. (CUI 38424771) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ESTETICDENT LABORATORY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.?

În anul 2025, ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.556.772 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.?

Firmoscop analizează ESTETICDENT LABORATORY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.