Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Maramureș › MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.

MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Sighetu Marmaţiei
CUI 38461192 · J24/1862/2017
Verifică înainte Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38461192
Nr. Reg. Comerțului J24/1862/2017
Sediu social IAPA nr. 8B, Municipiul Sighetu Marmaţiei, jud. Maramureş, 435500

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

LUMEI VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. după CUI 38461192 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
813.699 lei
+1885,0% vs 2024
Profit net 2025
234.757 lei
+198,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.9%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 7.522 de firme din Activități de coafură și frizerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.799 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 67.619 lei68K lei20202021: 204.291 lei204K lei20212022: 180.158 lei180K lei20222023: 93.039 lei93K lei20232024: 40.994 lei41K lei20242025: 813.699 lei814K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 813.699 lei 234.757 lei 1
2024 40.994 lei -238.118 lei 1
2023 93.039 lei -21.469 lei 2
2022 180.158 lei 17.069 lei 5
2021 204.291 lei 46.449 lei 5
2020 67.619 lei 2.379 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 140 de zile−2.738 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 107 zile−388 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,85%+609,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,88%−118,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,24×+0,74 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 60,95%+207,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1,08%+146,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 813.699 lei+772.705 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,11×+1,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 123,06× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 46,17%+130,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 54 din 5.599 de firme active cu bilanț depus (CAEN 9602)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 23.388 de firme active din sector
SectorCAEN 9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L., cu sediul în Mun. Sighetu Marmaţiei, are codul unic de înregistrare (CUI) 38461192, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/1862/2017. Firma a fost înființată la data de 8 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN 9602).

La ultima verificare, MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 813.699 lei și un rezultat net de 234.757 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.?

MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. (CUI 38461192) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. în sectorul său?

MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. ocupă locul 54 din 5.599 de firme active cu bilanț depus în CAEN 9602 (Coafură și alte activități de înfrumusețare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. este mai veche decât 54% dintre cele 23.388 de firme active cu CAEN 9602.

Este MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. (CUI 38461192) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.?

În anul 2025, MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 813.699 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L.?

Firmoscop analizează MAQUILLAGE MIHAELA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Maramureș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 9602 din Maramureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.