Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › MIVARMOBIL S.R.L.

MIVARMOBIL S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Loc. Unirea Mun. Bistriţa
CUI 38467616 · J06/1235/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIVARMOBIL S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38467616
Nr. Reg. Comerțului J06/1235/2017
Sediu social Str. Pomilor nr. 14, Loc. Unirea Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420005

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.11.2017
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIVARMOBIL S.R.L. după CUI 38467616 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
392.871 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
40.468 lei
+157.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.3%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 253.714 lei254K lei20182019: 464.744 lei465K lei20192020: 580.982 lei581K lei20202021: 666.575 lei667K lei20212022: 374.683 lei375K lei20222023: 534.447 lei534K lei20232024: 443.054 lei443K lei20242025: 392.871 lei393K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 392.871 lei 40.468 lei 3
2024 443.054 lei 15.727 lei 3
2023 534.447 lei 1.331 lei 4
2022 374.683 lei -61.337 lei 4
2021 666.575 lei 58.990 lei 7
2020 580.982 lei 15.585 lei 5
2019 464.744 lei 18.534 lei
2018 253.714 lei 3.284 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,3%+6,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,04%−20,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×+0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,71×−3,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,41%+0,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,74%+20,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,96%+20,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 130.957 lei−16.728 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,57×−1,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 47,53×−11,58 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,8%+6,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 521 din 2.484 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 5.103 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/1235/2017 → J06/1235/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/1235/2017 → J6/1235/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/1235/2017 → J06/1235/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIVARMOBIL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIVARMOBIL S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MIVARMOBIL S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIVARMOBIL S.R.L., cu sediul în Loc. Unirea Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 38467616, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/1235/2017. Firma a fost înființată la data de 9 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, MIVARMOBIL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 392.871 lei și un rezultat net de 40.468 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIVARMOBIL S.R.L.?

MIVARMOBIL S.R.L. (CUI 38467616) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MIVARMOBIL S.R.L. în sectorul său?

MIVARMOBIL S.R.L. ocupă locul 521 din 2.484 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIVARMOBIL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MIVARMOBIL S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 5.103 firme active cu CAEN 3109.

Este MIVARMOBIL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIVARMOBIL S.R.L. (CUI 38467616) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIVARMOBIL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIVARMOBIL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIVARMOBIL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIVARMOBIL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIVARMOBIL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MIVARMOBIL S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIVARMOBIL S.R.L.?

În anul 2025, MIVARMOBIL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 392.871 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIVARMOBIL S.R.L.?

Firmoscop analizează MIVARMOBIL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.