Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › IMPLENTON MESZAROS S.R.L.

IMPLENTON MESZAROS S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Zimandu Nou Com. Zimandu Nou
CUI 38511339 · J02/2006/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMPLENTON MESZAROS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38511339
Nr. Reg. Comerțului J02/2006/2017
Sediu social ZIMANDU NOU nr. 86, Sat Zimandu Nou Com. Zimandu Nou, jud. ARAD, 317425

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.11.2017
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMPLENTON MESZAROS S.R.L. după CUI 38511339 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
490.240 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
424.343 lei
-14.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă86.6%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 36.247 lei36K lei20172018: 121.035 lei121K lei20182019: 15.182 lei15K lei20192020: 217.883 lei218K lei20202021: 272.897 lei273K lei20212022: 533.295 lei533K lei20222023: 593.337 lei593K lei20232024: 567.150 lei567K lei20242025: 490.240 lei490K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 490.240 lei 424.343 lei 1
2024 567.150 lei 496.734 lei 1
2023 593.337 lei 544.561 lei 1
2022 533.295 lei 472.066 lei 1
2021 272.897 lei 212.129 lei
2020 217.883 lei 164.206 lei
2019 15.182 lei -25.868 lei
2018 121.035 lei 75.502 lei
2017 36.247 lei 33.649 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 385 zile−322 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 292 zile+50 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 86,56%−1,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,92%−13,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,82×+0,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,22×−0,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,94% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,05%+13,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,08%+13,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 490.240 lei−76.910 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,52×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 674,28%−244,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.419 din 11.862 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 19.837 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/2006/2017 → J02/2006/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/2006/2017 → J2/2006/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMPLENTON MESZAROS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMPLENTON MESZAROS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IMPLENTON MESZAROS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IMPLENTON MESZAROS S.R.L., cu sediul în Sat Zimandu Nou Com. Zimandu Nou, are codul unic de înregistrare (CUI) 38511339, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/2006/2017. Firma a fost înființată la data de 21 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, IMPLENTON MESZAROS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 490.240 lei și un rezultat net de 424.343 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMPLENTON MESZAROS S.R.L.?

IMPLENTON MESZAROS S.R.L. (CUI 38511339) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IMPLENTON MESZAROS S.R.L. în sectorul său?

IMPLENTON MESZAROS S.R.L. ocupă locul 2.419 din 11.862 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMPLENTON MESZAROS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

IMPLENTON MESZAROS S.R.L. este mai veche decât 68% dintre cele 19.837 firme active cu CAEN 6201.

Este IMPLENTON MESZAROS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMPLENTON MESZAROS S.R.L. (CUI 38511339) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMPLENTON MESZAROS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMPLENTON MESZAROS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IMPLENTON MESZAROS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMPLENTON MESZAROS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMPLENTON MESZAROS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, IMPLENTON MESZAROS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMPLENTON MESZAROS S.R.L.?

În anul 2025, IMPLENTON MESZAROS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 490.240 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMPLENTON MESZAROS S.R.L.?

Firmoscop analizează IMPLENTON MESZAROS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.