Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › BOB & CO JAR S.R.L.

BOB & CO JAR S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Ilovăţ Com. Ilovăţ
CUI 38526186 · J2017000751254
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BOB & CO JAR S.R.L.
CUI 38526186
Nr. Reg. Comerțului J2017000751254
Sediu social G ILOVĂŢ nr. 249, Sat Ilovăţ Com. Ilovăţ, jud. MEHEDINŢI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BORCAN-ANIŢESCU CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.11.2017
CAEN1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BOB & CO JAR S.R.L. după CUI 38526186 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
76.845 lei
-50.0% vs 2024
Profit net 2025
-6.222 lei
-113.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.1%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 502 de firme din Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,8%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 16.187 lei16K lei20172018: 94.386 lei94K lei20182019: 105.127 lei105K lei20192020: 108.595 lei109K lei20202021: 105.016 lei105K lei20212022: 156.479 lei156K lei20222023: 152.725 lei153K lei20232024: 152.285 lei152K lei20242025: 76.845 lei77K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 76.845 lei -6.222 lei
2024 152.285 lei 47.108 lei
2023 152.725 lei 106.244 lei
2022 156.479 lei 114.492 lei 1
2021 105.016 lei 77.709 lei 1
2020 108.595 lei 79.418 lei
2019 105.127 lei 72.955 lei
2018 94.386 lei 65.023 lei
2017 16.187 lei 12.356 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 35 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 155 zile−24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,1%−39,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,08%−16,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,01×+7,04 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1×−0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,45%−67,43 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,7%−51,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,1%+16,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,95×−0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -6,62%−65,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 212 din 331 firme active cu bilanț depus (CAEN 1628)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 666 firme active din sector
SectorCAEN 1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BOB & CO JAR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BOB & CO JAR S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BOB & CO JAR S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BOB & CO JAR S.R.L., cu sediul în Sat Ilovăţ Com. Ilovăţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 38526186, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000751254. Firma a fost înființată la data de 23 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1628).

La ultima verificare, BOB & CO JAR S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 76.845 lei și un rezultat net de -6.222 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BOB & CO JAR S.R.L.?

BOB & CO JAR S.R.L. (CUI 38526186) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BOB & CO JAR S.R.L. în sectorul său?

BOB & CO JAR S.R.L. ocupă locul 212 din 331 firme active cu bilanț depus în CAEN 1628 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BOB & CO JAR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BOB & CO JAR S.R.L. este mai veche decât 66% dintre cele 666 firme active cu CAEN 1628.

Este BOB & CO JAR S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BOB & CO JAR S.R.L. (CUI 38526186) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BOB & CO JAR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BOB & CO JAR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BOB & CO JAR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BOB & CO JAR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BOB & CO JAR S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BOB & CO JAR S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BOB & CO JAR S.R.L.?

În anul 2025, BOB & CO JAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 76.845 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BOB & CO JAR S.R.L.?

Firmoscop analizează BOB & CO JAR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.