Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vaslui › LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.

LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Huşi
CUI 38544344 · J2017000795375
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.
CUI 38544344
Nr. Reg. Comerțului J2017000795375
Sediu social G-RAL TELEMAN nr. 11, Camera 2, Municipiul Huşi, jud. Vaslui, 735100

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

CATARGIU CĂLIN-FLAVIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. după CUI 38544344 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
87.000 lei
-33,0% vs 2024
Profit net 2025
37.389 lei
-34,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă43.0%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 4.000 lei4.000 lei20172018: 21.590 lei22K lei20182019: 500 lei500 lei20192020: 5.000 lei5.000 lei20202021: 1.800 lei1.800 lei20212022: 16.750 lei17K lei20222023: 37.883 lei38K lei20232024: 130.100 lei130K lei20242025: 87.000 lei87K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 87.000 lei 37.389 lei —
2024 130.100 lei 56.658 lei —
2023 37.883 lei 9.945 lei —
2022 16.750 lei 8.283 lei —
2021 1.800 lei 649 lei —
2020 5.000 lei 2.301 lei —
2019 500 lei 159 lei —
2018 21.590 lei 3.825 lei —
2017 4.000 lei 3.202 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7 zile−79 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 42,98%−0,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,29%−25,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 77,39×+73,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01×−0,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,49%−35,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,1%−18,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,71%+25,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,7×−0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 104,76%−2,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.424 din 6.853 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 8.917 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L., cu sediul în Mun. Huşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 38544344, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000795375. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 87.000 lei și un rezultat net de 37.389 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.?

LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. (CUI 38544344) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. în sectorul său?

LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. ocupă locul 4.424 din 6.853 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 8.917 firme active cu CAEN 7111.

Este LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. (CUI 38544344) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.?

În anul 2025, LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 87.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L.?

Firmoscop analizează LIGHTHAUS ENTERPRISE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7111 din Vaslui, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.