Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL

TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
CUI 38546892 · J2018001366359
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO38546892
Nr. Reg. Comerțului J2018001366359
Sediu social DRUMUL JUDETEAN 691, KM 7+192, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, jud. TIMIŞ, 307160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

COSMA CRISTINA-ALINA · administratorCLAIRE FLORENCE VERONIQUE GUERIN SERY · administratorBARKSDALE HAROLD GREGORY · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 23.04.2018
CAEN2651 · Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL după CUI 38546892 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
270.491.547 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
3.405.297 lei
+106.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.3%
Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 0 lei0 lei20172018: 2.435.441 lei2,4 mil. lei20182019: 38.785.272 lei39 mil. lei20192020: 75.991.967 lei76 mil. lei20202021: 85.195.267 lei85 mil. lei20212022: 105.191.051 lei105 mil. lei20222023: 203.494.332 lei203 mil. lei20232024: 279.574.945 lei280 mil. lei20242025: 270.491.547 lei270 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 270.491.547 lei 3.405.297 lei 233
2024 279.574.945 lei -55.247.440 lei 195
2023 203.494.332 lei -17.645.938 lei 193
2022 105.191.051 lei 15.380.440 lei 159
2021 85.195.267 lei 7.559.797 lei
2020 75.991.967 lei -472.540 lei 151
2019 38.785.272 lei -6.678.851 lei 112
2018 2.435.441 lei -11.991.998 lei 44
2017 0 lei 0 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 180 zile−43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 50 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,26%+21,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,29%−7,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,88×−1,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,36%+146,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,9%+28,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,76%+6,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.160.908 lei−272.810 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,77×+0,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 97 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,27%+19,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3 din 174 firme active cu bilanț depus (CAEN 2651)
Vechime relativămai veche decât 37% dintre cele 256 firme active din sector
SectorCAEN 2651 · Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 23.04.2018
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/19864/2017 → J2018001366359
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 23.04.2018 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2018001366359 → J40/19864/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 23.04.2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/19864/2017 → J2018001366359

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL, cu sediul în Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 38546892, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001366359. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație (CAEN 2651).

La ultima verificare, TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 270.491.547 lei și un rezultat net de 3.405.297 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL?

TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL (CUI 38546892) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL în sectorul său?

TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL ocupă locul 3 din 174 firme active cu bilanț depus în CAEN 2651 (Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL este mai veche decât 37% dintre cele 256 firme active cu CAEN 2651.

Este TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL (CUI 38546892) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 270.491.547 lei și un număr mediu de 233 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează TE CONNECTIVITY SENSOR SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.