Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.

ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 38639207 · J2017003705223
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.
CUI 38639207
Nr. Reg. Comerțului J2017003705223
Sediu social Şos. Nicolina nr. 19, bl. 952, et. 6, ap. 22, Mun. Iaşi, 700722
Telefon 0744878173

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SMERIA CONSTANTIN-ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.12.2017
CAEN1512 · Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. după CUI 38639207 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
74.858 lei
+76.0% vs 2023
Profit net 2024
22.044 lei
+267.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă29.4%
Față de sectorpeste 82% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 200 de firme din Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 7,0%.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 42.447 lei42K lei20232024: 74.858 lei75K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 74.858 lei 22.044 lei
2023 42.447 lei 6.000 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2023–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 73 zile−70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 zile−33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,45%+15,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,63%−28,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,26×+1,56 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×−0,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 65,45%+13,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,4%+24,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,37%+28,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,54× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,13×−242,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 51,71%+32,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 193 din 343 firme active cu bilanț depus (CAEN 1512)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 701 firme active din sector
SectorCAEN 1512 · Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L., cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 38639207, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017003705223. Firma a fost înființată la data de 27 decembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament (CAEN 1512).

La ultima verificare, ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 74.858 lei și un rezultat net de 22.044 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.?

ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. (CUI 38639207) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. în sectorul său?

ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. ocupă locul 193 din 343 firme active cu bilanț depus în CAEN 1512 (Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 701 firme active cu CAEN 1512.

Este ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. (CUI 38639207) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.?

În anul 2024, ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 74.858 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L.?

Firmoscop analizează ATS CONCEPT CRAFTS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.