Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › ARZSO S.R.L.

ARZSO S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş
CUI 38643879 · J26/2187/2017
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARZSO S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38643879
Nr. Reg. Comerțului J26/2187/2017
Sediu social Str. Corvin Matei nr. 1, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş, 547530

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VERESS ZSUZSANNA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.12.2017
CAEN4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARZSO S.R.L. după CUI 38643879 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
487.993 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
24.178 lei
+192.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.649 de firme din Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.590 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 440.859 lei441K lei20182019: 566.820 lei567K lei20192020: 675.773 lei676K lei20202021: 1.089.812 lei1,1 mil. lei20212022: 678.882 lei679K lei20222023: 607.955 lei608K lei20232024: 539.250 lei539K lei20242025: 487.993 lei488K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 487.993 lei 24.178 lei 1
2024 539.250 lei -26.100 lei 2
2023 607.955 lei -2.499 lei 2
2022 678.882 lei 58.493 lei 2
2021 1.089.812 lei -65.442 lei 3
2020 675.773 lei -1.424 lei 4
2019 566.820 lei 889 lei 3
2018 440.859 lei -4.775 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 58 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,95%+9,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 107,84%−97,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,93×+0,44 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,35%+100,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -7,84%+97,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 487.993 lei+218.368 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,73×−7,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,52×−12,96 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 49 zile+31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,28%+8,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.117 din 4.065 firme active cu bilanț depus (CAEN 4642)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 6.771 firme active din sector
SectorCAEN 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş → Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARZSO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARZSO S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARZSO S.R.L., cu sediul în Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 38643879, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/2187/2017. Firma a fost înființată la data de 28 decembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

La ultima verificare, ARZSO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 487.993 lei și un rezultat net de 24.178 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARZSO S.R.L.?

ARZSO S.R.L. (CUI 38643879) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă ARZSO S.R.L. în sectorul său?

ARZSO S.R.L. ocupă locul 1.117 din 4.065 firme active cu bilanț depus în CAEN 4642 (Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARZSO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ARZSO S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 6.771 firme active cu CAEN 4642.

Este ARZSO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARZSO S.R.L. (CUI 38643879) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARZSO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARZSO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARZSO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARZSO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARZSO S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ARZSO S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARZSO S.R.L.?

În anul 2025, ARZSO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 487.993 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARZSO S.R.L.?

Firmoscop analizează ARZSO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.