Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.

EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 38646115 · J2017000866318
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38646115
Nr. Reg. Comerțului J2017000866318
Sediu social Str. Mihail Sebastian nr. 136, bl. CORP C1, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 50786
Telefon 0756902680

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BERNIC ARTUR · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 01.08.2025
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. după CUI 38646115 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.416.038 lei
+44.0% vs 2023
Profit net 2024
1.454.567 lei
+563.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă60.2%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 1.460.430 lei1,5 mil. lei20182019: 2.432.428 lei2,4 mil. lei20192020: 866.447 lei866K lei20202021: 1.988.150 lei2,0 mil. lei20212022: 3.460.529 lei3,5 mil. lei20222023: 1.680.697 lei1,7 mil. lei20232024: 2.416.038 lei2,4 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.416.038 lei 1.454.567 lei 12
2023 1.680.697 lei 219.308 lei 19
2022 3.460.529 lei 1.341.257 lei 25
2021 1.988.150 lei 1.332.896 lei 7
2020 866.447 lei 212.339 lei 8
2019 2.432.428 lei 1.494.528 lei 6
2018 1.460.430 lei 1.189.063 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 260 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 464 zile+165 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 60,2%+47,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,17%−30,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,85×+0,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,18×−4,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,99%+0,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,82%+30,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,83%+30,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 201.337 lei+112.879 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,76×−0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 171,08%+155,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.626 din 19.941 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 32.266 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 01.08.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 01.08.2025 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38646115, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000866318. Firma a fost înființată la data de 29 decembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.416.038 lei și un rezultat net de 1.454.567 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.?

EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38646115) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 3.626 din 19.941 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 70% dintre cele 32.266 firme active cu CAEN 4100.

Este EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38646115) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.416.038 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează EMPIRE BULDING CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.