Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › MAT VAL SILVA S.R.L.

MAT VAL SILVA S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Orş. Balş
CUI 38682703 · J2018000027284
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAT VAL SILVA S.R.L.
CUI 38682703
Nr. Reg. Comerțului J2018000027284
Sediu social Str. Nicolae Bălcescu nr. 22, bl. 26AB, et. PARTER, Orş. Balş, jud. OLT, 235100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TRUŢĂ-ŞTEFAN EUGENIA-VALERICA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.01.2018
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAT VAL SILVA S.R.L. după CUI 38682703 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
216.592 lei
+26.0% vs 2024
Profit net 2025
63.686 lei
+63.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.4%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.405 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 76.524 lei77K lei20182019: 134.663 lei135K lei20192020: 140.554 lei141K lei20202021: 167.253 lei167K lei20212022: 196.428 lei196K lei20222023: 149.348 lei149K lei20232024: 171.274 lei171K lei20242025: 216.592 lei217K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 216.592 lei 63.686 lei 1
2024 171.274 lei 39.032 lei 1
2023 149.348 lei 23.380 lei 1
2022 196.428 lei 38.107 lei 2
2021 167.253 lei 29.393 lei 3
2020 140.554 lei 72.078 lei 1
2019 134.663 lei 69.191 lei 1
2018 76.524 lei 36.505 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 233 zile−177 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 zile−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,4%+6,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,11%−15,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,77×+0,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,57×−0,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,01%+4,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,62%+6,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,89%+15,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 216.592 lei+45.318 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,57×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 541,48× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 54,23%+17,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.321 din 5.705 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 11.572 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAT VAL SILVA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAT VAL SILVA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAT VAL SILVA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAT VAL SILVA S.R.L., cu sediul în Orş. Balş, are codul unic de înregistrare (CUI) 38682703, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000027284. Firma a fost înființată la data de 12 ianuarie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, MAT VAL SILVA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 216.592 lei și un rezultat net de 63.686 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAT VAL SILVA S.R.L.?

MAT VAL SILVA S.R.L. (CUI 38682703) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAT VAL SILVA S.R.L. în sectorul său?

MAT VAL SILVA S.R.L. ocupă locul 1.321 din 5.705 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAT VAL SILVA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MAT VAL SILVA S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 11.572 firme active cu CAEN 6622.

Este MAT VAL SILVA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAT VAL SILVA S.R.L. (CUI 38682703) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAT VAL SILVA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAT VAL SILVA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAT VAL SILVA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAT VAL SILVA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAT VAL SILVA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MAT VAL SILVA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAT VAL SILVA S.R.L.?

În anul 2025, MAT VAL SILVA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 216.592 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAT VAL SILVA S.R.L.?

Firmoscop analizează MAT VAL SILVA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.