Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Galați › MACHBAR ATELIER S.R.L.

MACHBAR ATELIER S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 38720882 · J2018000068177
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MACHBAR ATELIER S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38720882
Nr. Reg. Comerțului J2018000068177
Sediu social TECUCI nr. 3, bl. V3B, sc. 1, colț cu Piața Centrală, Tronson 1-2, parter, Spațiu Comercial nr.1, Municipiul Galaţi, 800120
Telefon 0748.158275

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MÂNDRU ATANASIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MACHBAR ATELIER S.R.L. după CUI 38720882 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
273.486 lei
+8,0% vs 2024
Profit net 2025
-8.163 lei
-126,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.0%
Față de sectorpeste 17% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 157.515 lei158K lei20182019: 58.850 lei59K lei20192020: 133.650 lei134K lei20202021: 251.270 lei251K lei20212022: 354.850 lei355K lei20222023: 88.676 lei89K lei20232024: 253.026 lei253K lei20242025: 273.486 lei273K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 273.486 lei -8.163 lei —
2024 253.026 lei 30.918 lei —
2023 88.676 lei -31.233 lei —
2022 354.850 lei 5.594 lei —
2021 251.270 lei 571 lei —
2020 133.650 lei 13.742 lei —
2019 58.850 lei -1.162 lei —
2018 157.515 lei 16.206 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 de zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 de zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,98%−15,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,52%+11,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,98×−0,56 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,02×+0,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -30,6%−119,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,14%−68,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,48%−11,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,07×+0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -2,9%−17,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.252 din 6.853 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 8.917 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MACHBAR ATELIER S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MACHBAR ATELIER S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MACHBAR ATELIER S.R.L., cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 38720882, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000068177. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, MACHBAR ATELIER S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 273.486 lei și un rezultat net de -8.163 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MACHBAR ATELIER S.R.L.?

MACHBAR ATELIER S.R.L. (CUI 38720882) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MACHBAR ATELIER S.R.L. în sectorul său?

MACHBAR ATELIER S.R.L. ocupă locul 2.252 din 6.853 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MACHBAR ATELIER S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MACHBAR ATELIER S.R.L. este mai veche decât 43% dintre cele 8.917 firme active cu CAEN 7111.

Este MACHBAR ATELIER S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MACHBAR ATELIER S.R.L. (CUI 38720882) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MACHBAR ATELIER S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MACHBAR ATELIER S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MACHBAR ATELIER S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MACHBAR ATELIER S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MACHBAR ATELIER S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MACHBAR ATELIER S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MACHBAR ATELIER S.R.L.?

În anul 2025, MACHBAR ATELIER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 273.486 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MACHBAR ATELIER S.R.L.?

Firmoscop analizează MACHBAR ATELIER S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7111 din Galați, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.