Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › OFTA VEDEM S.R.L.

OFTA VEDEM S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Orş. Huedin
CUI 38894773 · J12/4481/2023
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OFTA VEDEM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38894773
Nr. Reg. Comerțului J12/4481/2023
Sediu social Str. Horea nr. 19, ap. 1, Orş. Huedin, jud. CLUJ, 405400

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GRIGORE MĂDĂLIN-FLORENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 23.10.2023
CAEN3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OFTA VEDEM S.R.L. după CUI 38894773 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.033.812 lei
+37.0% vs 2024
Profit net 2025
504.392 lei
+97.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.8%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.529 de firme din Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.619 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 62.233 lei62K lei20192020: 214.667 lei215K lei20202021: 20.445 lei20K lei20212022: 70.150 lei70K lei20222023: 225.450 lei225K lei20232024: 1.487.794 lei1,5 mil. lei20242025: 2.033.812 lei2,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.033.812 lei 504.392 lei 4
2024 1.487.794 lei 255.458 lei 3
2023 225.450 lei 86.433 lei 3
2022 70.150 lei -4.069 lei 6
2021 20.445 lei -76.331 lei 5
2020 214.667 lei 117.049 lei 5
2019 62.233 lei -316 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,8%+7,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,84%−10,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,73×+0,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,56×−1,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 92,47%−5,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,32%+11,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,12%+13,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 508.453 lei+12.522 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,38× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,6×+0,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 55 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 40,84%+17,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 152 din 1.996 firme active cu bilanț depus (CAEN 3250)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 2.873 firme active din sector
SectorCAEN 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 23.10.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 23.10.2023 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sălaj → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Petrindu, Comuna Cuzăplac → Loc. Huedin, Oraş Huedin
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/893/2018 → J12/4481/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Sălaj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sat Petrindu, Comuna Cuzăplac
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/602/2018 → J31/893/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sălaj → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Petrindu, Comuna Cuzăplac → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/893/2018 → J12/602/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Sălaj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sat Petrindu, Comuna Cuzăplac
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/602/2018 → J31/893/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Huedin, Oraş Huedin → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/4481/2023 → J12/602/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OFTA VEDEM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OFTA VEDEM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru OFTA VEDEM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OFTA VEDEM S.R.L., cu sediul în Orş. Huedin, are codul unic de înregistrare (CUI) 38894773, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/4481/2023. Firma a fost înființată la data de 20 februarie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice (CAEN 3250).

La ultima verificare, OFTA VEDEM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.033.812 lei și un rezultat net de 504.392 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OFTA VEDEM S.R.L.?

OFTA VEDEM S.R.L. (CUI 38894773) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OFTA VEDEM S.R.L. în sectorul său?

OFTA VEDEM S.R.L. ocupă locul 152 din 1.996 firme active cu bilanț depus în CAEN 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OFTA VEDEM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

OFTA VEDEM S.R.L. este mai veche decât 49% dintre cele 2.873 firme active cu CAEN 3250.

Este OFTA VEDEM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare OFTA VEDEM S.R.L. (CUI 38894773) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OFTA VEDEM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OFTA VEDEM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OFTA VEDEM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OFTA VEDEM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OFTA VEDEM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, OFTA VEDEM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OFTA VEDEM S.R.L.?

În anul 2025, OFTA VEDEM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.033.812 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OFTA VEDEM S.R.L.?

Firmoscop analizează OFTA VEDEM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.