Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › WEAR COUTURE S.R.L.

WEAR COUTURE S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 38912357 · J2018000285336
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WEAR COUTURE S.R.L.
CUI 38912357
Nr. Reg. Comerțului J2018000285336
Sediu social Bld. George Enescu nr. 1, bl. 8, sc. A, et. 1, ap. 4, Mun. Suceava, 720196
Telefon 766225215

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PREPELIUC GEORGETA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.02.2018
CAEN7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WEAR COUTURE S.R.L. după CUI 38912357 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
326.111 lei
+77.0% vs 2024
Profit net 2025
3.292 lei
+1.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Datorii / capital6.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 2.625 lei2.625 lei20182019: 14.350 lei14K lei20192020: 18.538 lei19K lei20202021: 48.709 lei49K lei20212023: 127.034 lei127K lei20232024: 184.432 lei184K lei20242025: 326.111 lei326K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 326.111 lei 3.292 lei
2024 184.432 lei 3.231 lei
2023 127.034 lei 25.146 lei
2022 0 lei
2021 48.709 lei 28.722 lei
2020 18.538 lei 18.038 lei
2019 14.350 lei 13.920 lei
2018 2.625 lei 685 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 209 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile−144 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,01%−0,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 86,96%+6,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,15×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,67×+2,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,77%−1,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,54%−1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,04%−6,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,52×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 905,86×+885,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,2%−0,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 42 din 220 firme active cu bilanț depus (CAEN 7722)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 468 firme active din sector
SectorCAEN 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WEAR COUTURE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WEAR COUTURE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru WEAR COUTURE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WEAR COUTURE S.R.L., cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 38912357, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000285336. Firma a fost înființată la data de 22 februarie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN 7722).

La ultima verificare, WEAR COUTURE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 326.111 lei și un rezultat net de 3.292 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WEAR COUTURE S.R.L.?

WEAR COUTURE S.R.L. (CUI 38912357) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WEAR COUTURE S.R.L. în sectorul său?

WEAR COUTURE S.R.L. ocupă locul 42 din 220 firme active cu bilanț depus în CAEN 7722 (Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WEAR COUTURE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WEAR COUTURE S.R.L. este mai veche decât 76% dintre cele 468 firme active cu CAEN 7722.

Este WEAR COUTURE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WEAR COUTURE S.R.L. (CUI 38912357) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WEAR COUTURE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WEAR COUTURE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WEAR COUTURE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WEAR COUTURE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WEAR COUTURE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, WEAR COUTURE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WEAR COUTURE S.R.L.?

În anul 2025, WEAR COUTURE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 326.111 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WEAR COUTURE S.R.L.?

Firmoscop analizează WEAR COUTURE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.