Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › GARAGE TRAINING S.R.L.

GARAGE TRAINING S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 38959945 · J01/211/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GARAGE TRAINING S.R.L.
CUI 38959945
Nr. Reg. Comerțului J01/211/2018
Sediu social Pţa. Ion I. C. Brătianu nr. 14, Mun. Alba Iulia, 510118

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.03.2018
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GARAGE TRAINING S.R.L. după CUI 38959945 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
134.055 lei
+26.0% vs 2021
Profit net 2022
68.271 lei
+88.0% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă50.9%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.694 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 40,8%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 6.885 lei6.885 lei20182019: 111.305 lei111K lei20192020: 124.150 lei124K lei20202021: 106.150 lei106K lei20212022: 134.055 lei134K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 134.055 lei 68.271 lei
2021 106.150 lei 36.318 lei
2020 124.150 lei 68.044 lei
2019 111.305 lei 48.247 lei
2018 6.885 lei -25.022 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2018–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10 zile+7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 133 zile−81 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,93%+16,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,72%+3,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 21,2×−65,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,11%+54,35 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 91,57%+50,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,28%−3,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,8×+0,59 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 116,63%+65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.059 din 9.301 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 27.589 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1/211/2018 → J01/211/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J01/211/2018 → J1/211/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GARAGE TRAINING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GARAGE TRAINING S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GARAGE TRAINING S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GARAGE TRAINING S.R.L., cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 38959945, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/211/2018. Firma a fost înființată la data de 2 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, GARAGE TRAINING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 134.055 lei și un rezultat net de 68.271 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GARAGE TRAINING S.R.L.?

GARAGE TRAINING S.R.L. (CUI 38959945) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GARAGE TRAINING S.R.L. în sectorul său?

GARAGE TRAINING S.R.L. ocupă locul 4.059 din 9.301 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GARAGE TRAINING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GARAGE TRAINING S.R.L. este mai veche decât 73% dintre cele 27.589 firme active cu CAEN 8559.

Este GARAGE TRAINING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GARAGE TRAINING S.R.L. (CUI 38959945) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GARAGE TRAINING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GARAGE TRAINING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GARAGE TRAINING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GARAGE TRAINING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GARAGE TRAINING S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, GARAGE TRAINING S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GARAGE TRAINING S.R.L.?

În anul 2022, GARAGE TRAINING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 134.055 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GARAGE TRAINING S.R.L.?

Firmoscop analizează GARAGE TRAINING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.