Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › BLUE MAPS PROJECT S.R.L.

BLUE MAPS PROJECT S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Lilieci Com. Hemeiuş
CUI 38979780 · J2018000343049
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BLUE MAPS PROJECT S.R.L.
CUI 38979780
Nr. Reg. Comerțului J2018000343049
Sediu social Str. Zambilei nr. 65, Sat Lilieci Com. Hemeiuş, jud. BACĂU
Telefon 0745848449

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

AMBĂRUŞ ALINA-ALEXANDRA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.03.2018
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BLUE MAPS PROJECT S.R.L. după CUI 38979780 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
384.355 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
166.516 lei
-11.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă43.3%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 151.527 lei152K lei20182019: 297.817 lei298K lei20192020: 275.213 lei275K lei20202021: 262.797 lei263K lei20212022: 202.648 lei203K lei20222023: 239.565 lei240K lei20232024: 294.040 lei294K lei20242025: 384.355 lei384K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 384.355 lei 166.516 lei 1
2024 294.040 lei 188.483 lei 1
2023 239.565 lei -55.988 lei 4
2022 202.648 lei -96.342 lei 7
2021 262.797 lei 1.894 lei 6
2020 275.213 lei 128.866 lei 4
2019 297.817 lei 249.744 lei 1
2018 151.527 lei 139.456 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 716 zile+681 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 195 zile+94 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 43,32%−20,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,39%+60,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44×−10,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,52×+4,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,86%−42,14 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,33%−42,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,35%−25,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 384.355 lei+90.315 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,35×−0,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 42,75%−143,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.872 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 32.770 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)50
Valoare totală (2024–2026)582.207 lei

Cumpărători: COMUNA LUIZI CALUGARA, Comuna Tamasi, COMUNA ONCESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BLUE MAPS PROJECT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BLUE MAPS PROJECT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BLUE MAPS PROJECT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BLUE MAPS PROJECT S.R.L., cu sediul în Sat Lilieci Com. Hemeiuş, are codul unic de înregistrare (CUI) 38979780, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000343049. Firma a fost înființată la data de 7 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, BLUE MAPS PROJECT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 384.355 lei și un rezultat net de 166.516 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BLUE MAPS PROJECT S.R.L.?

BLUE MAPS PROJECT S.R.L. (CUI 38979780) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BLUE MAPS PROJECT S.R.L. în sectorul său?

BLUE MAPS PROJECT S.R.L. ocupă locul 5.872 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BLUE MAPS PROJECT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BLUE MAPS PROJECT S.R.L. este mai veche decât 46% dintre cele 32.770 firme active cu CAEN 7112.

Este BLUE MAPS PROJECT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BLUE MAPS PROJECT S.R.L. (CUI 38979780) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BLUE MAPS PROJECT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BLUE MAPS PROJECT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BLUE MAPS PROJECT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BLUE MAPS PROJECT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BLUE MAPS PROJECT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BLUE MAPS PROJECT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BLUE MAPS PROJECT S.R.L.?

În anul 2025, BLUE MAPS PROJECT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 384.355 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BLUE MAPS PROJECT S.R.L.?

Firmoscop analizează BLUE MAPS PROJECT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.