Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › RAV DATUM S.R.L.

RAV DATUM S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 38986915 · J32/335/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAV DATUM S.R.L.
CUI 38986915
Nr. Reg. Comerțului J32/335/2018
Sediu social Pţa. Unirii nr. 2, ap. 6, Mun. Sibiu, 550160
Telefon 0744690222

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

VECERDEA RĂZVAN ILIE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.03.2018
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAV DATUM S.R.L. după CUI 38986915 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 56/100
Cifră de afaceri 2025
4.500 lei
-63.0% vs 2024
Profit net 2025
365 lei
+101.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.1%
Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital46.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 16.200 lei16K lei20182019: 67.300 lei67K lei20192020: 6.430 lei6.430 lei20202021: 30.125 lei30K lei20212023: 14.125 lei14K lei20232024: 12.300 lei12K lei20242025: 4.500 lei4.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.500 lei 365 lei 0
2024 12.300 lei -25.556 lei 1
2023 14.125 lei 4.279 lei 0
2022 -1.261 lei
2021 30.125 lei 2.828 lei 1
2020 6.430 lei -13.616 lei 1
2019 67.300 lei 33.981 lei 1
2018 16.200 lei 14.814 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 913 zile+404 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 527 zile+221 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,11%+215,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,25%−2,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 46,14× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 149,59% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,19%+153,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,13%+2,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,39×−0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 10,67%+78,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 17.051 din 18.419 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 32.751 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAV DATUM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAV DATUM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAV DATUM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAV DATUM S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 38986915, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/335/2018. Firma a fost înființată la data de 8 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, RAV DATUM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.500 lei și un rezultat net de 365 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAV DATUM S.R.L.?

RAV DATUM S.R.L. (CUI 38986915) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAV DATUM S.R.L. în sectorul său?

RAV DATUM S.R.L. ocupă locul 17.051 din 18.419 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAV DATUM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RAV DATUM S.R.L. este mai veche decât 46% dintre cele 32.751 firme active cu CAEN 7112.

Este RAV DATUM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAV DATUM S.R.L. (CUI 38986915) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAV DATUM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAV DATUM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAV DATUM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAV DATUM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAV DATUM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RAV DATUM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAV DATUM S.R.L.?

În anul 2025, RAV DATUM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.500 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAV DATUM S.R.L.?

Firmoscop analizează RAV DATUM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.