Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › ISSA CONS S.R.L.

ISSA CONS S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Orş. Cisnădie
CUI 39002007 · J32/349/2018
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ISSA CONS S.R.L.
CUI 39002007
Nr. Reg. Comerțului J32/349/2018
Sediu social Str. Băilor nr. 7, ap. II, corp A, Orş. Cisnădie, jud. SIBIU, 555300
Telefon 0759021625

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

ISAINCU FLORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.03.2018
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ISSA CONS S.R.L. după CUI 39002007 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
32.620 lei
-33.0% vs 2024
Profit net 2025
-15.688 lei
-592.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-48.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 33.600 lei34K lei20182019: 32.300 lei32K lei20192020: 37.000 lei37K lei20202021: 23.500 lei24K lei20212022: 40.100 lei40K lei20222023: 28.150 lei28K lei20232024: 48.400 lei48K lei20242025: 32.620 lei33K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 32.620 lei -15.688 lei 1
2024 48.400 lei 3.188 lei 1
2023 28.150 lei -5.995 lei 1
2022 40.100 lei 8.726 lei 1
2021 23.500 lei 4.011 lei 1
2020 37.000 lei -391 lei 1
2019 32.300 lei -16.068 lei 1
2018 33.600 lei 12.342 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 339 zile+208 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -48,09%−54,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2.278,66%+1.847,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,04×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1.178,66%−1.258 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2.178,66%−1.847,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 32.620 lei−15.780 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 24,51×+12,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -32,01%−40,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22.560 din 32.272 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 67.466 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ISSA CONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ISSA CONS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ISSA CONS S.R.L., cu sediul în Orş. Cisnădie, are codul unic de înregistrare (CUI) 39002007, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/349/2018. Firma a fost înființată la data de 12 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, ISSA CONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.620 lei și un rezultat net de -15.688 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ISSA CONS S.R.L.?

ISSA CONS S.R.L. (CUI 39002007) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ISSA CONS S.R.L. în sectorul său?

ISSA CONS S.R.L. ocupă locul 22.560 din 32.272 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ISSA CONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ISSA CONS S.R.L. este mai veche decât 48% dintre cele 67.466 firme active cu CAEN 4120.

Este ISSA CONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ISSA CONS S.R.L. (CUI 39002007) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ISSA CONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ISSA CONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ISSA CONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ISSA CONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ISSA CONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ISSA CONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ISSA CONS S.R.L.?

În anul 2025, ISSA CONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 32.620 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ISSA CONS S.R.L.?

Firmoscop analizează ISSA CONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.