Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › RAVAL MUSIC S.R.L.

RAVAL MUSIC S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Slobozia
CUI 39017776 · J2018000137219
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAVAL MUSIC S.R.L.
CUI 39017776
Nr. Reg. Comerțului J2018000137219
Sediu social Str. Mihail Sadoveanu, bl. B38, sc. C, et. 4, ap. 9, Mun. Slobozia, jud. IALOMIŢA
Telefon 0766313722

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPESCU CORNELIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.03.2018
CAEN8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAVAL MUSIC S.R.L. după CUI 39017776 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
56.890 lei
+164.0% vs 2024
Profit net 2025
15.594 lei
+378.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.4%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.125 de firme din Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,3%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 30.748 lei31K lei20182019: 26.350 lei26K lei20192020: 2.050 lei2.050 lei20202021: 3.875 lei3.875 lei20212022: 48.450 lei48K lei20222023: 23.549 lei24K lei20232024: 21.550 lei22K lei20242025: 56.890 lei57K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 56.890 lei 15.594 lei
2024 21.550 lei -5.593 lei
2023 23.549 lei 10.586 lei 0
2022 48.450 lei 41.344 lei 0
2021 3.875 lei -7.389 lei 0
2020 2.050 lei 320 lei 0
2019 26.350 lei 16.255 lei 0
2018 30.748 lei 16.873 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 15 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,41%+53,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5%+1,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 19,98×−7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,31%+48,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,17%+50,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,59%−15,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,25×+0,64 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,75×+9,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−40 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 43,7%+64,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.162 din 1.892 firme active cu bilanț depus (CAEN 8552)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 5.335 firme active din sector
SectorCAEN 8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2025–2026)5.600 lei

Cumpărători: Directia Educatie, Cultura si Tineret Slobozia, BIBLIOTECA JUDETEANA STEFAN BANULESCU IALOMITA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume27
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)17

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAVAL MUSIC S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAVAL MUSIC S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAVAL MUSIC S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAVAL MUSIC S.R.L., cu sediul în Mun. Slobozia, are codul unic de înregistrare (CUI) 39017776, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000137219. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN 8552).

La ultima verificare, RAVAL MUSIC S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.890 lei și un rezultat net de 15.594 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAVAL MUSIC S.R.L.?

RAVAL MUSIC S.R.L. (CUI 39017776) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAVAL MUSIC S.R.L. în sectorul său?

RAVAL MUSIC S.R.L. ocupă locul 1.162 din 1.892 firme active cu bilanț depus în CAEN 8552 (Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAVAL MUSIC S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RAVAL MUSIC S.R.L. este mai veche decât 68% dintre cele 5.335 firme active cu CAEN 8552.

Este RAVAL MUSIC S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAVAL MUSIC S.R.L. (CUI 39017776) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAVAL MUSIC S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAVAL MUSIC S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAVAL MUSIC S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAVAL MUSIC S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAVAL MUSIC S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RAVAL MUSIC S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAVAL MUSIC S.R.L.?

În anul 2025, RAVAL MUSIC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 56.890 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAVAL MUSIC S.R.L.?

Firmoscop analizează RAVAL MUSIC S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.