Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › AGRO BALOSIN S.R.L.

AGRO BALOSIN S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Berzovia Com. Berzovia
CUI 39134849 · J11/176/2020
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 287K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGRO BALOSIN S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39134849
Nr. Reg. Comerțului J11/176/2020
Sediu Sat Berzovia Com. Berzovia, Caraş-Severin
Telefon 0725692612

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

BALOSIN MARIUS AUREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.05.2020
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)287.364 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 287.364 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGRO BALOSIN S.R.L. după CUI 39134849 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
9.542.917 lei
+219.0% vs 2024
Profit net 2025
1.654.034 lei
+234.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.3%
Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 2.136.361 lei2,1 mil. lei20202021: 1.569.016 lei1,6 mil. lei20212022: 1.995.341 lei2,0 mil. lei20222023: 2.029.803 lei2,0 mil. lei20232024: 2.989.013 lei3,0 mil. lei20242025: 9.542.917 lei9,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.542.917 lei 1.654.034 lei 4
2024 2.989.013 lei 495.237 lei 2
2023 2.029.803 lei -97.154 lei 2
2022 1.995.341 lei 961.876 lei 2
2021 1.569.016 lei 920.848 lei 1
2020 2.136.361 lei 768.489 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 161 zile−186 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 163 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,33%+0,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,74%−5,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,86×+0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,17×−0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 45,87%+20,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,09%+10,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,97%+5,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.385.729 lei+891.222 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,22×+0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,79×+3,57 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 63 zile−101 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,62%+16,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 589 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 27.866 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.05.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.05.2020 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Caraş-Severin
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Gătaia → Sat Berzovia, Comuna Berzovia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/1102/2018 → J11/176/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Caraş-Severin → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Berzovia, Comuna Berzovia → Oraş Gătaia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J11/176/2020 → J35/1102/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGRO BALOSIN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGRO BALOSIN S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AGRO BALOSIN S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AGRO BALOSIN S.R.L., cu sediul în Sat Berzovia Com. Berzovia, are codul unic de înregistrare (CUI) 39134849, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/176/2020. Firma a fost înființată la data de 3 aprilie 2018 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, AGRO BALOSIN S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 287K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.542.917 lei și un rezultat net de 1.654.034 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGRO BALOSIN S.R.L.?

AGRO BALOSIN S.R.L. (CUI 39134849) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AGRO BALOSIN S.R.L. în sectorul său?

AGRO BALOSIN S.R.L. ocupă locul 589 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGRO BALOSIN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AGRO BALOSIN S.R.L. este mai veche decât 34% dintre cele 27.866 firme active cu CAEN 0111.

Este AGRO BALOSIN S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare AGRO BALOSIN S.R.L. (CUI 39134849) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AGRO BALOSIN S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGRO BALOSIN S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are AGRO BALOSIN S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, AGRO BALOSIN S.R.L. figura cu restanțe de 287.364 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în AGRO BALOSIN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGRO BALOSIN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGRO BALOSIN S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, AGRO BALOSIN S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGRO BALOSIN S.R.L.?

În anul 2025, AGRO BALOSIN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 9.542.917 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGRO BALOSIN S.R.L.?

Firmoscop analizează AGRO BALOSIN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.