Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › VISUL CASELOR S.R.L.

VISUL CASELOR S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Orş. Pucioasa
CUI 39167811 · J2018000393156
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VISUL CASELOR S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39167811
Nr. Reg. Comerțului J2018000393156
Sediu social Str. Izvoare nr. 8, Orş. Pucioasa, jud. DÂMBOVIŢA, 135400
Telefon 0769685693

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEACŞA ILEANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.04.2018
CAEN3100 · Fabricarea de mobilă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VISUL CASELOR S.R.L. după CUI 39167811 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
436.261 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
-16.767 lei
+89.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.8%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 10.250 lei10K lei20192020: 55.409 lei55K lei20202022: 341.169 lei341K lei20222023: 309.648 lei310K lei20232024: 410.216 lei410K lei20242025: 436.261 lei436K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 436.261 lei -16.767 lei 1
2024 410.216 lei -163.834 lei 2
2023 309.648 lei 6.985 lei 1
2022 341.169 lei 86.797 lei 1
2020 55.409 lei 1.861 lei 1
2019 10.250 lei -5.282 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 142 zile−174 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,84%+36,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,05%−33,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35×+0,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,85× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -28,21% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,32%+42,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,95%+33,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 436.261 lei+231.153 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,9×+0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,68×+11,11 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−77 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,7%+24,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.257 din 2.982 firme active cu bilanț depus (CAEN 3100)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 4.259 firme active din sector
SectorCAEN 3100 · Fabricarea de mobilă →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)114.150 lei

Autorități: ORASUL PUCIOASA

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VISUL CASELOR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VISUL CASELOR S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VISUL CASELOR S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VISUL CASELOR S.R.L., cu sediul în Orş. Pucioasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 39167811, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000393156. Firma a fost înființată la data de 11 aprilie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă (CAEN 3100).

La ultima verificare, VISUL CASELOR S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 436.261 lei și un rezultat net de -16.767 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VISUL CASELOR S.R.L.?

VISUL CASELOR S.R.L. (CUI 39167811) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VISUL CASELOR S.R.L. în sectorul său?

VISUL CASELOR S.R.L. ocupă locul 1.257 din 2.982 firme active cu bilanț depus în CAEN 3100 (Fabricarea de mobilă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VISUL CASELOR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VISUL CASELOR S.R.L. este mai veche decât 58% dintre cele 4.259 firme active cu CAEN 3100.

Este VISUL CASELOR S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare VISUL CASELOR S.R.L. (CUI 39167811) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VISUL CASELOR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VISUL CASELOR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VISUL CASELOR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VISUL CASELOR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VISUL CASELOR S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, VISUL CASELOR S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VISUL CASELOR S.R.L.?

În anul 2025, VISUL CASELOR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 436.261 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VISUL CASELOR S.R.L.?

Firmoscop analizează VISUL CASELOR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.