Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › TECRI CONSTRUCT S.R.L.

TECRI CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Sfântu Gheorghe
CUI 39179581 · J14/132/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TECRI CONSTRUCT S.R.L.
CUI 39179581
Nr. Reg. Comerțului J14/132/2018
Sediu social Str. Mijloc nr. 8, Mun. Sfântu Gheorghe, jud. COVASNA, 520072
Telefon 0732749506

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

HUZUM FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.04.2018
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TECRI CONSTRUCT S.R.L. după CUI 39179581 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
222.498 lei
+30.0% vs 2024
Profit net 2025
47.427 lei
+18.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.3%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 3.342 lei3.342 lei20182019: 19.931 lei20K lei20192020: 121.412 lei121K lei20202021: 213.975 lei214K lei20212022: 226.689 lei227K lei20222023: 186.055 lei186K lei20232024: 171.181 lei171K lei20242025: 222.498 lei222K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 222.498 lei 47.427 lei
2024 171.181 lei 40.182 lei
2023 186.055 lei 42.492 lei
2022 226.689 lei 58.216 lei 0
2021 213.975 lei 29.217 lei 0
2020 121.412 lei 14.612 lei 0
2019 19.931 lei 9.410 lei 0
2018 3.342 lei 1.347 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile+66 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,32%−2,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,84%+21,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,19×−49,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31×+0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,76%+6,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,66%−0,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76%−21,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,2×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,26×−10,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile+36 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 33,82%−3,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.857 din 3.780 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 8.512 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TECRI CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TECRI CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TECRI CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TECRI CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, are codul unic de înregistrare (CUI) 39179581, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J14/132/2018. Firma a fost înființată la data de 13 aprilie 2018 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, TECRI CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 222.498 lei și un rezultat net de 47.427 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TECRI CONSTRUCT S.R.L.?

TECRI CONSTRUCT S.R.L. (CUI 39179581) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TECRI CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

TECRI CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1.857 din 3.780 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TECRI CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TECRI CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 45% dintre cele 8.512 firme active cu CAEN 4399.

Este TECRI CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TECRI CONSTRUCT S.R.L. (CUI 39179581) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TECRI CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TECRI CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TECRI CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TECRI CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TECRI CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, TECRI CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TECRI CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, TECRI CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 222.498 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TECRI CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează TECRI CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.