Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Galați › AURACOS FRUCTA S.R.L.

AURACOS FRUCTA S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Municipiul Galaţi
CUI 39194662 · J2018000508176
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 19 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AURACOS FRUCTA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39194662
Nr. Reg. Comerțului J2018000508176
Sediu social IONEL FERNIC nr. 19, bl. N23, sc. 2, et. PARTER, ap. 28, CAMERA 2, Municipiul Galaţi, 800536
Telefon 0744612664

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.

Reprezentanți

OLTEANU AURA-MARINELA · administratorRAGEA COSTEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 19 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 19 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AURACOS FRUCTA S.R.L. după CUI 39194662 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
992.699 lei
+36.0% vs 2024
Profit net 2025
98.945 lei
+297.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.0%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 807 firme din Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 761 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 175.614 lei176K lei20182019: 290.933 lei291K lei20192020: 263.776 lei264K lei20202021: 286.765 lei287K lei20212022: 291.619 lei292K lei20222023: 374.975 lei375K lei20232024: 730.319 lei730K lei20242025: 992.699 lei993K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 992.699 lei 98.945 lei 2
2024 730.319 lei 24.920 lei 2
2023 374.975 lei -22.884 lei 2
2022 291.619 lei -32.073 lei 3
2021 286.765 lei 2.130 lei 2
2020 263.776 lei 501 lei 2
2019 290.933 lei 2.071 lei 1
2018 175.614 lei -36 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,97%+6,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 25,84%−108,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,87×+3,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 134,12% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 99,46%+65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,16%+108,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 496.350 lei+131.190 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,98×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 25,83×+13,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,92%+7,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 195 din 2.005 firme active cu bilanț depus (CAEN 4721)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 6.655 de firme active din sector
SectorCAEN 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AURACOS FRUCTA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AURACOS FRUCTA S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

AURACOS FRUCTA S.R.L., cu sediul în Municipiul Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 39194662, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000508176. Firma a fost înființată la data de 17 aprilie 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN 4721).

La ultima verificare, AURACOS FRUCTA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 992.699 lei și un rezultat net de 98.945 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AURACOS FRUCTA S.R.L.?

AURACOS FRUCTA S.R.L. (CUI 39194662) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AURACOS FRUCTA S.R.L. în sectorul său?

AURACOS FRUCTA S.R.L. ocupă locul 195 din 2.005 firme active cu bilanț depus în CAEN 4721 (Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AURACOS FRUCTA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AURACOS FRUCTA S.R.L. este mai veche decât 41% dintre cele 6.655 de firme active cu CAEN 4721.

Este AURACOS FRUCTA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare AURACOS FRUCTA S.R.L. (CUI 39194662) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AURACOS FRUCTA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AURACOS FRUCTA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AURACOS FRUCTA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AURACOS FRUCTA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AURACOS FRUCTA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, AURACOS FRUCTA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AURACOS FRUCTA S.R.L.?

În anul 2025, AURACOS FRUCTA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 992.699 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AURACOS FRUCTA S.R.L.?

Firmoscop analizează AURACOS FRUCTA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Galați →

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.