Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › PORA BUILDERS S.R.L.

PORA BUILDERS S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Sânpetru Com. Sânpetru
CUI 39205680 · J08/875/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PORA BUILDERS S.R.L.
CUI 39205680
Nr. Reg. Comerțului J08/875/2018
Sediu social Str. Dobrogei nr. 781D, camera 1, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, jud. BRAŞOV, 507190
Telefon 0753818392

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.2018
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PORA BUILDERS S.R.L. după CUI 39205680 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 66/100
Cifră de afaceri 2025
194.511 lei
-32.0% vs 2024
Profit net 2025
56.533 lei
-58.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.1%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital499.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 17.000 lei17K lei20182019: 264.620 lei265K lei20192020: 242.950 lei243K lei20202022: 248.698 lei249K lei20222023: 218.289 lei218K lei20232024: 287.850 lei288K lei20242025: 194.511 lei195K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 194.511 lei 56.533 lei 2
2024 287.850 lei 137.151 lei 2
2023 218.289 lei 66.759 lei 2
2022 248.698 lei 88.033 lei 3
2020 242.950 lei 83.078 lei 3
2019 264.620 lei 144.489 lei 3
2018 17.000 lei -14.012 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 187 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 136 zile−48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,06%−18,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,8%−0,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 499,39×−296,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 28.266,5%−40.309 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,49%−29,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,2%+0,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 97.256 lei−46.669 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,94×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 354,3× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,8%−51,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.031 din 32.096 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 67.250 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/875/2018 → J08/875/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/875/2018 → J8/875/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/875/2018 → J08/875/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PORA BUILDERS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PORA BUILDERS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PORA BUILDERS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PORA BUILDERS S.R.L., cu sediul în Sat Sânpetru Com. Sânpetru, are codul unic de înregistrare (CUI) 39205680, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/875/2018. Firma a fost înființată la data de 18 aprilie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, PORA BUILDERS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 194.511 lei și un rezultat net de 56.533 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PORA BUILDERS S.R.L.?

PORA BUILDERS S.R.L. (CUI 39205680) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PORA BUILDERS S.R.L. în sectorul său?

PORA BUILDERS S.R.L. ocupă locul 13.031 din 32.096 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PORA BUILDERS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PORA BUILDERS S.R.L. este mai veche decât 48% dintre cele 67.250 firme active cu CAEN 4120.

Este PORA BUILDERS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PORA BUILDERS S.R.L. (CUI 39205680) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PORA BUILDERS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PORA BUILDERS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PORA BUILDERS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PORA BUILDERS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PORA BUILDERS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PORA BUILDERS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PORA BUILDERS S.R.L.?

În anul 2025, PORA BUILDERS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 194.511 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PORA BUILDERS S.R.L.?

Firmoscop analizează PORA BUILDERS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.