Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › STAGEPRO TOOLS S.R.L.

STAGEPRO TOOLS S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 39269382 · J2018001008059
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STAGEPRO TOOLS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39269382
Nr. Reg. Comerțului J2018001008059
Sediu social Str. Alexandru Cazaban nr. 49, BIROU 13 ÎN INCINTA CASEI TINERETULUI, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410282
Telefon 0774020795

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BAICU ANCA MIRELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.05.2018
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STAGEPRO TOOLS S.R.L. după CUI 39269382 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.097.588 lei
+155.0% vs 2024
Profit net 2025
512.849 lei
+465.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.7%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.331 de firme din Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.239 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 134.323 lei134K lei20192020: 11.412 lei11K lei20202021: 17.400 lei17K lei20212022: 189.080 lei189K lei20222023: 598.583 lei599K lei20232024: 429.634 lei430K lei20242025: 1.097.588 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.097.588 lei 512.849 lei 1
2024 429.634 lei 90.763 lei 1
2023 598.583 lei 250.160 lei 1
2022 189.080 lei 34.261 lei 1
2021 17.400 lei 14.203 lei
2020 11.412 lei -3.500 lei
2019 134.323 lei 75.206 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile+35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 75 zile−50 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,73%+25,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,1%+9,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,23×−5,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 51,39%+32,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,58%+24,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,9%−9,71 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.097.588 lei+667.954 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,89×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,83×−0,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 199 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 95,64%+68,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 821 din 1.409 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 1.725 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2025–2026)335.986 lei

Cumpărători: COMUNA BIHARIA, ASOCIATIA PENTRU PROMOVAREA TURISMULUI DIN ORADEA SI REGIUNE, COMUNA SANTANDREI (PRIMARIA)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STAGEPRO TOOLS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STAGEPRO TOOLS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STAGEPRO TOOLS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STAGEPRO TOOLS S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 39269382, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001008059. Firma a fost înființată la data de 2 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, STAGEPRO TOOLS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.097.588 lei și un rezultat net de 512.849 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STAGEPRO TOOLS S.R.L.?

STAGEPRO TOOLS S.R.L. (CUI 39269382) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STAGEPRO TOOLS S.R.L. în sectorul său?

STAGEPRO TOOLS S.R.L. ocupă locul 821 din 1.409 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STAGEPRO TOOLS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

STAGEPRO TOOLS S.R.L. este mai veche decât 39% dintre cele 1.725 firme active cu CAEN 4664.

Este STAGEPRO TOOLS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare STAGEPRO TOOLS S.R.L. (CUI 39269382) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STAGEPRO TOOLS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STAGEPRO TOOLS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STAGEPRO TOOLS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STAGEPRO TOOLS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STAGEPRO TOOLS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, STAGEPRO TOOLS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STAGEPRO TOOLS S.R.L.?

În anul 2025, STAGEPRO TOOLS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.097.588 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STAGEPRO TOOLS S.R.L.?

Firmoscop analizează STAGEPRO TOOLS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.