Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › TOSCA SRL

TOSCA SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Roman
CUI 3930601 · J1993000857275
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOSCA SRL
Cod fiscal (CIF) RO3930601
Nr. Reg. Comerțului J1993000857275
Sediu social Bld. Roman Muşat, bl. 3, Mun. Roman, jud. NEAMŢ
Telefon 0233741233

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.05.1993
CAEN4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOSCA SRL după CUI 3930601 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
6.467.197 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
426.347 lei
-0.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.6%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 663 de firme din Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,5%.

Mărime față de sector36 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 731 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 2.741.512 lei20132014: 3.072.224 lei20142015: 3.783.275 lei20152016: 4.234.585 lei20162017: 4.410.532 lei20172018: 5.042.907 lei20182019: 4.661.923 lei20192020: 3.401.189 lei20202022: 4.936.166 lei20222023: 5.115.975 lei20232024: 5.692.417 lei20242025: 6.467.197 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.467.197 lei 426.347 lei 36
2024 5.692.417 lei 427.675 lei 35
2023 5.115.975 lei 399.252 lei 34
2022 4.936.166 lei 626.997 lei 31
2020 3.401.189 lei 194.341 lei 38
2019 4.661.923 lei 554.481 lei 38
2018 5.042.907 lei 703.014 lei 36
2017 4.410.532 lei 779.745 lei 32
2016 4.234.585 lei 836.765 lei 31
2015 3.783.275 lei 810.279 lei 31
2014 3.072.224 lei 430.975 lei 31
2013 2.741.512 lei 285.332 lei 32
2012 2.739.310 lei 269.569 lei 33
2011 2.387.335 lei 112.420 lei 36
2010 1.895.176 lei 23.667 lei 40
2009 1.745.622 lei 54.416 lei 38
2008 1.863.949 lei 68.953 lei 37

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 126 zile−82 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,59%−0,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,97%−16,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,3×+0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,24×−9,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,97%−101,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,71%+2,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,74%+16,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 179.644 lei+17.004 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,23×+0,59 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 22,91×−6,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 16 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,25%−1,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 1.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4724)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 2.414 firme active din sector
SectorCAEN 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J27/857/1993 → J1993000857275

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOSCA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOSCA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TOSCA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOSCA SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 3930601, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000857275. Firma a fost înființată la data de 14 mai 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN 4724).

La ultima verificare, TOSCA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.467.197 lei și un rezultat net de 426.347 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOSCA SRL?

TOSCA SRL (CUI 3930601) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOSCA SRL în sectorul său?

TOSCA SRL ocupă locul 22 din 1.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4724 (Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOSCA SRL față de firmele din același domeniu?

TOSCA SRL este mai veche decât 96% dintre cele 2.414 firme active cu CAEN 4724.

Este TOSCA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOSCA SRL (CUI 3930601) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOSCA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOSCA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOSCA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOSCA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOSCA SRL plătitoare de TVA?

Da, TOSCA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOSCA SRL?

În anul 2025, TOSCA SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.467.197 lei și un număr mediu de 36 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOSCA SRL?

Firmoscop analizează TOSCA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.