Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.

FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Valea Mare-Podgoria Orş. Ştefăneşti
CUI 39346396 · J03/969/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.
CUI 39346396
Nr. Reg. Comerțului J03/969/2018
Sediu social Str. Calea Bucureşti nr. 146, Camera 2, Sat Valea Mare-Podgoria Orş. Ştefăneşti, jud. ARGEŞ, 117721

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.05.2018
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. după CUI 39346396 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
280.655 lei
-38.0% vs 2024
Profit net 2025
174.315 lei
-38.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă62.1%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.462 de firme din Activități de testări și analize tehnice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,7%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 210.000 lei210K lei20182019: 295.000 lei295K lei20192020: 294.000 lei294K lei20202021: 910.806 lei911K lei20212022: 833.150 lei833K lei20222023: 555.000 lei555K lei20232024: 455.002 lei455K lei20242025: 280.655 lei281K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 280.655 lei 174.315 lei
2024 455.002 lei 282.922 lei 1
2023 555.000 lei 486.425 lei 1
2022 833.150 lei 724.135 lei 2
2021 910.806 lei 765.464 lei 3
2020 294.000 lei 233.841 lei 1
2019 295.000 lei 234.646 lei 1
2018 210.000 lei 177.244 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.011 zile+354 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 62,11%−0,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,43%−1,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,87×+1,61 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,58%−13,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,59%−11,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,57%+1,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,35×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 283,74%−1,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.293 din 9.379 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 22.133 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/969/2018 → J03/969/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/969/2018 → J3/969/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/969/2018 → J03/969/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Sat Valea Mare-Podgoria Orş. Ştefăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39346396, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/969/2018. Firma a fost înființată la data de 15 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 280.655 lei și un rezultat net de 174.315 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.?

FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. (CUI 39346396) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 2.293 din 9.379 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 45% dintre cele 22.133 firme active cu CAEN 4520.

Este FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. (CUI 39346396) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 280.655 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează FIRST TIRE SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.