Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.

WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Valea Mare-Podgoria Orş. Ştefăneşti
CUI 39346442 · J2018000971035
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39346442
Nr. Reg. Comerțului J2018000971035
Sediu social Str. Calea Bucureşti nr. 146, Camera 3, Sat Valea Mare-Podgoria Orş. Ştefăneşti, jud. ARGEŞ, 117721

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DUMITRESCU NICOLAE-DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.05.2018
CAEN3312 · Repararea mașinilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. după CUI 39346442 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
478.202 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
50.001 lei
-45.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.5%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.174 de firme din Repararea și întreținerea mașinilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 16,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.152 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 110.000 lei110K lei20182019: 115.900 lei116K lei20192020: 70.000 lei70K lei20202021: 292.800 lei293K lei20212022: 466.318 lei466K lei20222023: 615.840 lei616K lei20232024: 496.107 lei496K lei20242025: 478.202 lei478K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 478.202 lei 50.001 lei 1
2024 496.107 lei 91.026 lei 5
2023 615.840 lei 180.906 lei 6
2022 466.318 lei 59.669 lei 7
2021 292.800 lei 98.820 lei 2
2020 70.000 lei 8.346 lei 1
2019 115.900 lei 65.975 lei 1
2018 110.000 lei 78.293 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 15 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,46%−7,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,93%−12,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,71×+1,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,37×−0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 93,92%−77,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 68,63%−35,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,07%+12,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 478.202 lei+378.981 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,56×+0,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,37%−12,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 508 din 1.635 firme active cu bilanț depus (CAEN 3312)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 2.713 firme active din sector
SectorCAEN 3312 · Repararea mașinilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Sat Valea Mare-Podgoria Orş. Ştefăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39346442, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000971035. Firma a fost înființată la data de 15 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Repararea mașinilor (CAEN 3312).

La ultima verificare, WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 478.202 lei și un rezultat net de 50.001 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.?

WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. (CUI 39346442) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 508 din 1.635 firme active cu bilanț depus în CAEN 3312 (Repararea mașinilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 48% dintre cele 2.713 firme active cu CAEN 3312.

Este WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. (CUI 39346442) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 478.202 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează WOOD PACK SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.