Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › FITGUIDE S.R.L.

FITGUIDE S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Sâncraiu Com. Sâncraiu
CUI 39347120 · J12/5150/2023
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FITGUIDE S.R.L.
CUI 39347120
Nr. Reg. Comerțului J12/5150/2023
Sediu social SÎNCRAIU nr. 138, Sat Sâncraiu Com. Sâncraiu, jud. CLUJ, 407515
Telefon 0756612600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

RUSU ȘTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2023
CAEN9313 · Activități ale centrelor de fitness
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FITGUIDE S.R.L. după CUI 39347120 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
15.750 lei
+51.0% vs 2024
Profit net 2025
1.105 lei
+573.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.0%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 3.150 lei3.150 lei20202021: 3.650 lei3.650 lei20212022: 6.600 lei6.600 lei20222023: 6.800 lei6.800 lei20232024: 10.400 lei10K lei20242025: 15.750 lei16K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.750 lei 1.105 lei
2024 10.400 lei 164 lei
2023 6.800 lei -1.390 lei
2022 6.600 lei -1.193 lei
2021 3.650 lei 1.056 lei
2020 3.150 lei 1.938 lei
2019 0 lei
2018 -122 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 31 zile−16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,02%+5,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,14%−24,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,32×+0,84 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,76×−1,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 62,89%+37,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,76%+27,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,86%+24,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,1×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,08%+9,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.810 din 2.278 firme active cu bilanț depus (CAEN 9313)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 5.742 firme active din sector
SectorCAEN 9313 · Activități ale centrelor de fitness →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume35
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sat Sâncraiu Com. Sâncraiu
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2023
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/1982/2018 → J12/5150/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Suceava → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/1688/2018 → J12/1982/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Suceava
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu → Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/5150/2023 → J33/1688/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FITGUIDE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FITGUIDE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FITGUIDE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FITGUIDE S.R.L., cu sediul în Sat Sâncraiu Com. Sâncraiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 39347120, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/5150/2023. Firma a fost înființată la data de 15 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități ale centrelor de fitness (CAEN 9313).

La ultima verificare, FITGUIDE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.750 lei și un rezultat net de 1.105 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FITGUIDE S.R.L.?

FITGUIDE S.R.L. (CUI 39347120) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FITGUIDE S.R.L. în sectorul său?

FITGUIDE S.R.L. ocupă locul 1.810 din 2.278 firme active cu bilanț depus în CAEN 9313 (Activități ale centrelor de fitness), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FITGUIDE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FITGUIDE S.R.L. este mai veche decât 70% dintre cele 5.742 firme active cu CAEN 9313.

Este FITGUIDE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FITGUIDE S.R.L. (CUI 39347120) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FITGUIDE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FITGUIDE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FITGUIDE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FITGUIDE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FITGUIDE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FITGUIDE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FITGUIDE S.R.L.?

În anul 2025, FITGUIDE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 15.750 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FITGUIDE S.R.L.?

Firmoscop analizează FITGUIDE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.