Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › CIMBRU FACTORY S.R.L.

CIMBRU FACTORY S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 39363931 · J12/2043/2018
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CIMBRU FACTORY S.R.L.
CUI 39363931
Nr. Reg. Comerțului J12/2043/2018
Sediu social Eugen Lovinescu nr. 10A, sc. C2, ap. 3, Municipiul Cluj-Napoca, 400688

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

CRĂCIUN NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CIMBRU FACTORY S.R.L. după CUI 39363931 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
122.739 lei
-43,0% vs 2024
Profit net 2025
23.816 lei
-59,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.4%
Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 14.390 lei14K lei20192020: 57.839 lei58K lei20202021: 40.000 lei40K lei20212022: 138.560 lei139K lei20222023: 131.580 lei132K lei20232024: 214.804 lei215K lei20242025: 122.739 lei123K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 122.739 lei 23.816 lei 1
2024 214.804 lei 59.151 lei 1
2023 131.580 lei -66.925 lei 1
2022 138.560 lei 86.018 lei 1
2021 40.000 lei 37.700 lei —
2020 57.839 lei 53.490 lei —
2019 14.390 lei 11.467 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 164.047 lei 2 21 iunie 2026 – 22 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 254 de zile+232 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 148 de zile+63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,4%−8,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,53%+39,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,83×−4,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,2×+1,02 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,4%−51,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,19%−56,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,47%−39,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 122.739 lei−92.065 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,78×−1,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 25,4%−14,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 188 din 281 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1085)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 675 de firme active din sector
SectorCAEN 1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume39
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)17

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CIMBRU FACTORY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CIMBRU FACTORY S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CIMBRU FACTORY S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 39363931, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2043/2018. Firma a fost înființată la data de 17 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN 1085).

La ultima verificare, CIMBRU FACTORY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 122.739 lei și un rezultat net de 23.816 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CIMBRU FACTORY S.R.L.?

CIMBRU FACTORY S.R.L. (CUI 39363931) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CIMBRU FACTORY S.R.L. în sectorul său?

CIMBRU FACTORY S.R.L. ocupă locul 188 din 281 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1085 (Fabricarea de mâncăruri preparate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CIMBRU FACTORY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CIMBRU FACTORY S.R.L. este mai veche decât 66% dintre cele 675 de firme active cu CAEN 1085.

Este CIMBRU FACTORY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CIMBRU FACTORY S.R.L. (CUI 39363931) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CIMBRU FACTORY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CIMBRU FACTORY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CIMBRU FACTORY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CIMBRU FACTORY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CIMBRU FACTORY S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CIMBRU FACTORY S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CIMBRU FACTORY S.R.L.?

În anul 2025, CIMBRU FACTORY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 122.739 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CIMBRU FACTORY S.R.L.?

Firmoscop analizează CIMBRU FACTORY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Cluj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1085 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.