Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Satu Mare › TIM SERV SM S.R.L.

TIM SERV SM S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Vetiş Com. Vetiş
CUI 39380088 · J2018000479308
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TIM SERV SM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39380088
Nr. Reg. Comerțului J2018000479308
Sediu social VETIŞ nr. 651/19, Sat Vetiş, Comuna Vetiş, jud. Satu Mare, 447355
Telefon 0742455524

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

TIMARU MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TIM SERV SM S.R.L. după CUI 39380088 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
970.821 lei
-35,0% vs 2024
Profit net 2025
348.757 lei
-54,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.9%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.082 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 118.330 lei118K lei20182019: 296.450 lei296K lei20192020: 294.133 lei294K lei20202021: 763.753 lei764K lei20212022: 781.892 lei782K lei20222023: 1.535.248 lei1,5 mil. lei20232024: 1.484.917 lei1,5 mil. lei20242025: 970.821 lei971K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 970.821 lei 348.757 lei 3
2024 1.484.917 lei 763.691 lei 3
2023 1.535.248 lei 990.383 lei 2
2022 781.892 lei 517.652 lei 2
2021 763.753 lei 585.627 lei 2
2020 294.133 lei 151.147 lei 1
2019 296.450 lei 151.158 lei 2
2018 118.330 lei 73.413 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 491 de zile+239 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 185 de zile+46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,92%−15,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,61%+14,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,36×−0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,54×+1,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 67,85%−32,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,68%−24,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29%−15,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 323.607 lei−171.365 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,55×−0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 69,47%−44,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 730 din 6.853 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 8.917 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)25
Valoare totală (2024–2026)1.980.000 lei

Cumpărători: COMUNA PISCOLT (PRIMARIA COMUNEI PISCOLT), COMUNA SAUCA (CONSILIUL LOCAL SAUCA JUD. SATU MARE), COMUNA APA (PRIMARIA COMUNEI APA, JUD.SATU MARE)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TIM SERV SM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TIM SERV SM S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

TIM SERV SM S.R.L., cu sediul în Sat Vetiş Com. Vetiş, are codul unic de înregistrare (CUI) 39380088, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000479308. Firma a fost înființată la data de 21 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, TIM SERV SM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 970.821 lei și un rezultat net de 348.757 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TIM SERV SM S.R.L.?

TIM SERV SM S.R.L. (CUI 39380088) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TIM SERV SM S.R.L. în sectorul său?

TIM SERV SM S.R.L. ocupă locul 730 din 6.853 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TIM SERV SM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TIM SERV SM S.R.L. este mai veche decât 41% dintre cele 8.917 firme active cu CAEN 7111.

Este TIM SERV SM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TIM SERV SM S.R.L. (CUI 39380088) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TIM SERV SM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TIM SERV SM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TIM SERV SM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TIM SERV SM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TIM SERV SM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TIM SERV SM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TIM SERV SM S.R.L.?

În anul 2025, TIM SERV SM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 970.821 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TIM SERV SM S.R.L.?

Firmoscop analizează TIM SERV SM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7111 din Satu Mare, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.