Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › CABSING PRODSERV SRL

CABSING PRODSERV SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Loc. Unirea Mun. Bistriţa
CUI 3938133 · J1993000576060
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CABSING PRODSERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO3938133
Nr. Reg. Comerțului J1993000576060
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 146, Loc. Unirea Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD
Telefon 0263228411

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SINGEORZAN RADU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.05.1993
CAEN2593 · Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CABSING PRODSERV SRL după CUI 3938133 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.080.757 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
1.666.619 lei
+43.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă54.1%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 676.348 lei20142015: 832.656 lei20152016: 1.032.211 lei20162017: 1.299.132 lei20172018: 1.438.111 lei20182019: 1.693.211 lei20192020: 1.839.131 lei20202021: 2.207.771 lei20212022: 2.322.435 lei20222023: 2.446.694 lei20232024: 2.456.734 lei20242025: 3.080.757 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.080.757 lei 1.666.619 lei 1
2024 2.456.734 lei 1.163.696 lei 1
2023 2.446.694 lei 1.360.411 lei 1
2022 2.322.435 lei 1.189.380 lei 1
2021 2.207.771 lei 740.517 lei 1
2020 1.839.131 lei 829.784 lei 1
2019 1.693.211 lei 682.771 lei 2
2018 1.438.111 lei 799.155 lei 2
2017 1.299.132 lei 547.865 lei 1
2016 1.032.211 lei 347.079 lei 1
2015 832.656 lei 285.198 lei 1
2014 676.348 lei 30.954 lei 2
2013 590.735 lei 16.901 lei 3
2012 603.831 lei 1.912 lei 3
2011 526.890 lei 13.739 lei 2
2010 453.359 lei 152.219 lei 1
2009 393.427 lei 90.471 lei 1
2008 340.253 lei 110.504 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+32 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 54,1%+6,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,14%+5,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,24×−7,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14×+0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 76,69%−1,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 67,38%−5,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,87%−5,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.080.757 lei+624.023 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,25×−0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,53×+4,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 zile−23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 165,47%+66,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 52 din 177 firme active cu bilanț depus (CAEN 2593)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 307 firme active din sector
SectorCAEN 2593 · Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CABSING PRODSERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CABSING PRODSERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CABSING PRODSERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CABSING PRODSERV SRL, cu sediul în Loc. Unirea Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 3938133, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000576060. Firma a fost înființată la data de 14 mai 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri (CAEN 2593).

La ultima verificare, CABSING PRODSERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.080.757 lei și un rezultat net de 1.666.619 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CABSING PRODSERV SRL?

CABSING PRODSERV SRL (CUI 3938133) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CABSING PRODSERV SRL în sectorul său?

CABSING PRODSERV SRL ocupă locul 52 din 177 firme active cu bilanț depus în CAEN 2593 (Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CABSING PRODSERV SRL față de firmele din același domeniu?

CABSING PRODSERV SRL este mai veche decât 91% dintre cele 307 firme active cu CAEN 2593.

Este CABSING PRODSERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CABSING PRODSERV SRL (CUI 3938133) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CABSING PRODSERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CABSING PRODSERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CABSING PRODSERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CABSING PRODSERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CABSING PRODSERV SRL plătitoare de TVA?

Da, CABSING PRODSERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CABSING PRODSERV SRL?

În anul 2025, CABSING PRODSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.080.757 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CABSING PRODSERV SRL?

Firmoscop analizează CABSING PRODSERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.