Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › PMA PARTNER COM S.R.L.

PMA PARTNER COM S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 39394482 · J2018002176124
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PMA PARTNER COM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39394482
Nr. Reg. Comerțului J2018002176124
Sediu social Str. Dr. Louis Pasteur nr. 36, bl. IXT, sc. 1, et. 3, ap. 8, Mun. Cluj-Napoca, 400349

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PERSECĂ ALEXANDRA IOANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.05.2018
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PMA PARTNER COM S.R.L. după CUI 39394482 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.398.192 lei
+32.0% vs 2024
Profit net 2025
166.800 lei
+6328.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.9%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 424.692 lei425K lei20182019: 770.317 lei770K lei20192020: 697.285 lei697K lei20202021: 739.310 lei739K lei20212023: 957.612 lei958K lei20232024: 1.059.652 lei1,1 mil. lei20242025: 1.398.192 lei1,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.398.192 lei 166.800 lei 12
2024 1.059.652 lei -2.678 lei 12
2023 957.612 lei 40.922 lei 12
2021 739.310 lei 52.638 lei 12
2020 697.285 lei 52.731 lei 11
2019 770.317 lei 81.772 lei 13
2018 424.692 lei 56.829 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 44 zile−31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile+39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,93%+12,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,42%−50,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,98×+0,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 101,48% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 50,32%+51,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,58%+50,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 116.516 lei+28.212 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,22×−0,73 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 16,42%+14,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.183 din 7.983 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 17.509 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PMA PARTNER COM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PMA PARTNER COM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PMA PARTNER COM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PMA PARTNER COM S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 39394482, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018002176124. Firma a fost înființată la data de 23 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, PMA PARTNER COM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.398.192 lei și un rezultat net de 166.800 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PMA PARTNER COM S.R.L.?

PMA PARTNER COM S.R.L. (CUI 39394482) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PMA PARTNER COM S.R.L. în sectorul său?

PMA PARTNER COM S.R.L. ocupă locul 1.183 din 7.983 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PMA PARTNER COM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PMA PARTNER COM S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 17.509 firme active cu CAEN 8299.

Este PMA PARTNER COM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PMA PARTNER COM S.R.L. (CUI 39394482) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PMA PARTNER COM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PMA PARTNER COM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PMA PARTNER COM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PMA PARTNER COM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PMA PARTNER COM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PMA PARTNER COM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PMA PARTNER COM S.R.L.?

În anul 2025, PMA PARTNER COM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.398.192 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PMA PARTNER COM S.R.L.?

Firmoscop analizează PMA PARTNER COM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.