Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SELENA ENGINEERING S.R.L.

SELENA ENGINEERING S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 39432659 · J2018007726401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SELENA ENGINEERING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39432659
Nr. Reg. Comerțului J2018007726401
Sediu social Str. Ripiceni nr. 6A, bl. 5, sc. 2, et. 6, ap. 63, CAMERA 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

OLĂERU FLORIN DANIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.06.2018
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SELENA ENGINEERING S.R.L. după CUI 39432659 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.047.568 lei
-54.0% vs 2024
Profit net 2025
-154.266 lei
-116.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.7%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 337.472 lei337K lei20182019: 734.145 lei734K lei20192020: 946.453 lei946K lei20202021: 893.536 lei894K lei20212022: 1.012.577 lei1,0 mil. lei20222023: 1.479.309 lei1,5 mil. lei20232024: 2.264.209 lei2,3 mil. lei20242025: 1.047.568 lei1,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.047.568 lei -154.266 lei 5
2024 2.264.209 lei 945.203 lei 5
2023 1.479.309 lei 525.286 lei 7
2022 1.012.577 lei 135.902 lei 5
2021 893.536 lei -65.952 lei 4
2020 946.453 lei 329.730 lei 4
2019 734.145 lei 187.572 lei 4
2018 337.472 lei 289.894 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 103 zile+61 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 90 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,73%−56,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,86%+9,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,47×−1,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,41×+0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -21,27%−106,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,13%−83,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,14%−9,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 209.514 lei−243.328 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,03×−0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -12,83%−93,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.684 din 18.417 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 32.735 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)7
Valoare totală (2024–2026)11.705.026 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 648.000 lei

Autorități: COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA, Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA, ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA OLT

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025)29.000 lei

Cumpărători: Administratia Bazinala de Apa Buzau Ialomita, Comuna Stefan Voda

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SELENA ENGINEERING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SELENA ENGINEERING S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SELENA ENGINEERING S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SELENA ENGINEERING S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39432659, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018007726401. Firma a fost înființată la data de 4 iunie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, SELENA ENGINEERING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.047.568 lei și un rezultat net de -154.266 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SELENA ENGINEERING S.R.L.?

SELENA ENGINEERING S.R.L. (CUI 39432659) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SELENA ENGINEERING S.R.L. în sectorul său?

SELENA ENGINEERING S.R.L. ocupă locul 2.684 din 18.417 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SELENA ENGINEERING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SELENA ENGINEERING S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 32.735 firme active cu CAEN 7112.

Este SELENA ENGINEERING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SELENA ENGINEERING S.R.L. (CUI 39432659) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SELENA ENGINEERING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SELENA ENGINEERING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SELENA ENGINEERING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SELENA ENGINEERING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SELENA ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SELENA ENGINEERING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SELENA ENGINEERING S.R.L.?

În anul 2025, SELENA ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.047.568 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SELENA ENGINEERING S.R.L.?

Firmoscop analizează SELENA ENGINEERING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.