Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ESPRESOH TECH S.R.L.

ESPRESOH TECH S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 39436421 · J2023007249407
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ESPRESOH TECH S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39436421
Nr. Reg. Comerțului J2023007249407
Sediu social Str. Serg. Ion Nuţu nr. 44, Corp A si B, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 50762
Telefon 0729396655

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

SOFTBINATOR TECHNOLOGIES SA · administratorILINCA DANIEL · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.04.2023
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ESPRESOH TECH S.R.L. după CUI 39436421 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
7.767.313 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
636.568 lei
+165.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.2%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector16 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 1.796.833 lei1,8 mil. lei20182019: 5.698.072 lei5,7 mil. lei20192020: 7.699.065 lei7,7 mil. lei20202021: 7.582.583 lei7,6 mil. lei20212023: 9.243.719 lei9,2 mil. lei20232024: 7.153.681 lei7,2 mil. lei20242025: 7.767.313 lei7,8 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.767.313 lei 636.568 lei 16
2024 7.153.681 lei 239.796 lei 19
2023 9.243.719 lei -844.020 lei 22
2022 0 lei
2021 7.582.583 lei 220.783 lei 8
2020 7.699.065 lei 191.847 lei 4
2019 5.698.072 lei 63.070 lei 3
2018 1.796.833 lei 97.543 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile+39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,2%+4,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,82%+37,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47×−1,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,08×+1,65 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,89%+75,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 31,21%+17,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,55%−37,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 485.457 lei+108.947 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,81×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.206×−835,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,7%+7,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 624 din 14.241 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 25.880 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.04.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.04.2023 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Satu Mare → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Satu Mare → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/530/2018 → J2023007249407
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Municipiul Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023007249407 → J30/530/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ESPRESOH TECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ESPRESOH TECH S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ESPRESOH TECH S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ESPRESOH TECH S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39436421, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023007249407. Firma a fost înființată la data de 4 iunie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, ESPRESOH TECH S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.767.313 lei și un rezultat net de 636.568 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ESPRESOH TECH S.R.L.?

ESPRESOH TECH S.R.L. (CUI 39436421) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ESPRESOH TECH S.R.L. în sectorul său?

ESPRESOH TECH S.R.L. ocupă locul 624 din 14.241 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ESPRESOH TECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ESPRESOH TECH S.R.L. este mai veche decât 84% dintre cele 25.880 firme active cu CAEN 6210.

Este ESPRESOH TECH S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ESPRESOH TECH S.R.L. (CUI 39436421) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ESPRESOH TECH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ESPRESOH TECH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ESPRESOH TECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ESPRESOH TECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ESPRESOH TECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ESPRESOH TECH S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ESPRESOH TECH S.R.L.?

În anul 2025, ESPRESOH TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7.767.313 lei și un număr mediu de 16 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ESPRESOH TECH S.R.L.?

Firmoscop analizează ESPRESOH TECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.