Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.

CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Poroschia Com. Poroschia
CUI 39443224 · J34/757/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39443224
Nr. Reg. Comerțului J34/757/2022
Sediu social Str. Haritina Gigârtu nr. 114, Sat Poroschia Com. Poroschia, jud. TELEORMAN, 147280
Telefon 0733377271

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

HAMADEH GHAITH · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.09.2022
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. după CUI 39443224 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
131.000 lei
+251.0% vs 2024
Profit net 2025
92.797 lei
+292.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă70.8%
Față de sectorpeste 97% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.913 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,4%.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 440.000 lei440K lei20222023: 515.500 lei516K lei20232024: 37.356 lei37K lei20242025: 131.000 lei131K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 131.000 lei 92.797 lei
2024 37.356 lei -48.319 lei 1
2023 515.500 lei 152.234 lei
2022 440.000 lei 318.537 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 156 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 249 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 70,84%+200,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,57% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,66× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,66%+188,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 62,22%+151,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,43%−37,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,88×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 507,35%+563,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.808 din 4.484 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 8.119 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.09.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.09.2022 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Teleorman
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sat Poroschia, Comuna Poroschia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/2401/2018 → J34/757/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Teleorman → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Poroschia, Comuna Poroschia → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/757/2022 → J12/2401/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.09.2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L., cu sediul în Sat Poroschia Com. Poroschia, are codul unic de înregistrare (CUI) 39443224, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/757/2022. Firma a fost înființată la data de 5 iunie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 131.000 lei și un rezultat net de 92.797 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.?

CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. (CUI 39443224) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. în sectorul său?

CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. ocupă locul 2.808 din 4.484 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. este mai veche decât 53% dintre cele 8.119 firme active cu CAEN 2511.

Este CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. (CUI 39443224) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.?

În anul 2025, CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 131.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L.?

Firmoscop analizează CSS FABRICATION & INSTALLATION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.