Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › DUANEC HORECA S.R.L.

DUANEC HORECA S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Cogealac Com. Cogealac
CUI 39517488 · J13/1720/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DUANEC HORECA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39517488
Nr. Reg. Comerțului J13/1720/2018
Sediu social Str. Mare nr. 139, Sat Cogealac Com. Cogealac, jud. CONSTANŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.06.2018
CAEN1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DUANEC HORECA S.R.L. după CUI 39517488 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2025
2.547.502 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
-643.373 lei
-375.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-25.3%
Datorii / capital71.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 839.444 lei839K lei20202021: 1.348.160 lei1,3 mil. lei20212022: 1.728.213 lei1,7 mil. lei20222023: 2.422.856 lei2,4 mil. lei20232024: 2.813.244 lei2,8 mil. lei20242025: 2.547.502 lei2,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.547.502 lei -643.373 lei 13
2024 2.813.244 lei 233.489 lei 13
2023 2.422.856 lei 346.199 lei 13
2022 1.728.213 lei 67.679 lei 13
2021 1.348.160 lei -56.324 lei 11
2020 839.444 lei 176.844 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 154 zile+33 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,26%−33,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,3%+32,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,22×−0,8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 71,22×+69,8 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -4.276,04%−4.311,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -49,41%−61,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,16%−33,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 195.962 lei−20.441 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,96×+0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,97×+3,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 zile−43 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,67%−30,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 47 din 288 firme active cu bilanț depus (CAEN 1085)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 694 firme active din sector
SectorCAEN 1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2026)458.647 lei

Cumpărători: COMUNA FANTANELE, SCOALA GIMNAZIALA NR.1 ISTRIA, SCOALA GIMNAZIALA NR.1FANTANELE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2018001720139 → J13/1720/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J13/1720/2018 → J2018001720139

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DUANEC HORECA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DUANEC HORECA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DUANEC HORECA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DUANEC HORECA S.R.L., cu sediul în Sat Cogealac Com. Cogealac, are codul unic de înregistrare (CUI) 39517488, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/1720/2018. Firma a fost înființată la data de 21 iunie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN 1085).

La ultima verificare, DUANEC HORECA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.547.502 lei și un rezultat net de -643.373 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DUANEC HORECA S.R.L.?

DUANEC HORECA S.R.L. (CUI 39517488) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DUANEC HORECA S.R.L. în sectorul său?

DUANEC HORECA S.R.L. ocupă locul 47 din 288 firme active cu bilanț depus în CAEN 1085 (Fabricarea de mâncăruri preparate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DUANEC HORECA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DUANEC HORECA S.R.L. este mai veche decât 61% dintre cele 694 firme active cu CAEN 1085.

Este DUANEC HORECA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DUANEC HORECA S.R.L. (CUI 39517488) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DUANEC HORECA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DUANEC HORECA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DUANEC HORECA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DUANEC HORECA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DUANEC HORECA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DUANEC HORECA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DUANEC HORECA S.R.L.?

În anul 2025, DUANEC HORECA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.547.502 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DUANEC HORECA S.R.L.?

Firmoscop analizează DUANEC HORECA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.