Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Constanța › SERI EXIM SRL

SERI EXIM SRL

Înființată în 1993 · 33 de ani vechime · Municipiul Medgidia
CUI 3962018 · J1993002510138
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 18 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERI EXIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO3962018
Nr. Reg. Comerțului J1993002510138
Sediu social Str. DECEBAL nr. 45, Municipiul Medgidia, jud. Constanţa, 8650
Telefon 0241822015

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Reprezentanți

ȘERBAN MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8699 · Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 18 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 18 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERI EXIM SRL după CUI 3962018 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
404.514 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
111.040 lei
-38.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.5%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 956 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 961 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 128.782 lei20142015: 172.198 lei20152016: 128.956 lei20162017: 152.303 lei20172018: 195.628 lei20182019: 256.743 lei20192020: 256.493 lei20202021: 280.281 lei20212022: 305.625 lei20222023: 359.268 lei20232024: 436.751 lei20242025: 404.514 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 404.514 lei 111.040 lei 3
2024 436.751 lei 181.192 lei 3
2023 359.268 lei 16.842 lei 3
2022 305.625 lei 72.609 lei 3
2021 280.281 lei 72.308 lei 3
2020 256.493 lei 82.416 lei 3
2019 256.743 lei 53.268 lei 3
2018 195.628 lei 19.675 lei 3
2017 152.303 lei -1.942 lei 3
2016 128.956 lei 7.146 lei 3
2015 172.198 lei 52.705 lei 3
2014 128.782 lei 13.428 lei 3
2013 90.196 lei 22.202 lei 3
2012 66.369 lei 10.556 lei 3
2011 47.497 lei 3.519 lei 2
2010 29.135 lei -15.588 lei 3
2009 33.605 lei -26.130 lei 3
2008 83.918 lei 14.250 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 25 de zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,45%−14,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,74%+12,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,07×−8,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25×+0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,44%−0,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 79,01%−12,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,26%−12,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 134.838 lei−10.746 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,88×+0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,46×−0,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 49 de zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 37,82%−38,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 372 din 1.439 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8699)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.966 de firme active din sector
SectorCAEN 8699 · Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume61
Dintre care radiate (închise)22

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERI EXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERI EXIM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SERI EXIM SRL, cu sediul în Municipiul Medgidia, are codul unic de înregistrare (CUI) 3962018, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993002510138. Firma a fost înființată la data de 27 aprilie 1993 și are ca obiect principal de activitate Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. (CAEN 8699).

La ultima verificare, SERI EXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 404.514 lei și un rezultat net de 111.040 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERI EXIM SRL?

SERI EXIM SRL (CUI 3962018) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 18 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERI EXIM SRL în sectorul său?

SERI EXIM SRL ocupă locul 372 din 1.439 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8699 (Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERI EXIM SRL față de firmele din același domeniu?

SERI EXIM SRL este mai veche decât 99% dintre cele 1.966 de firme active cu CAEN 8699.

Este SERI EXIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERI EXIM SRL (CUI 3962018) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERI EXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERI EXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERI EXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERI EXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERI EXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, SERI EXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERI EXIM SRL?

În anul 2025, SERI EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 404.514 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERI EXIM SRL?

Firmoscop analizează SERI EXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.