Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › RINDEEA RUSTIC S.R.L.

RINDEEA RUSTIC S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Groşi Com. Auşeu
CUI 39621976 · J2018001719058
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RINDEEA RUSTIC S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39621976
Nr. Reg. Comerțului J2018001719058
Sediu social GROŞI nr. 95, Sat Groşi Com. Auşeu, jud. BIHOR, 417029
Telefon 0733078256

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ILE FLORIN-LIVIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.07.2018
CAEN1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RINDEEA RUSTIC S.R.L. după CUI 39621976 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
735.005 lei
+99.0% vs 2024
Profit net 2025
260.534 lei
+1770.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.4%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.889 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 25.265 lei25K lei20192020: 154.351 lei154K lei20202021: 75.863 lei76K lei20212022: 154.458 lei154K lei20222023: 634.037 lei634K lei20232024: 368.543 lei369K lei20242025: 735.005 lei735K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 735.005 lei 260.534 lei 1
2024 368.543 lei -15.595 lei 2
2023 634.037 lei 301.466 lei 1
2022 154.458 lei 5.137 lei 1
2021 75.863 lei 2.918 lei 1
2020 154.351 lei 41.506 lei 2
2019 25.265 lei -92.380 lei 2
2018 -3.116 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 75 zile−176 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 84 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,45%+39,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,21%−23,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,67×+1,71 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,37×−0,67 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 64,65%+71,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,23%+50,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,05%+24,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 735.005 lei+550.733 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,33×+0,59 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,17×+5,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile−42 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 49,43%+52,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 261 din 1.165 firme active cu bilanț depus (CAEN 1623)
Vechime relativămai veche decât 29% dintre cele 2.620 firme active din sector
SectorCAEN 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RINDEEA RUSTIC S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RINDEEA RUSTIC S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RINDEEA RUSTIC S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RINDEEA RUSTIC S.R.L., cu sediul în Sat Groşi Com. Auşeu, are codul unic de înregistrare (CUI) 39621976, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001719058. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

La ultima verificare, RINDEEA RUSTIC S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 735.005 lei și un rezultat net de 260.534 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RINDEEA RUSTIC S.R.L.?

RINDEEA RUSTIC S.R.L. (CUI 39621976) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RINDEEA RUSTIC S.R.L. în sectorul său?

RINDEEA RUSTIC S.R.L. ocupă locul 261 din 1.165 firme active cu bilanț depus în CAEN 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RINDEEA RUSTIC S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RINDEEA RUSTIC S.R.L. este mai veche decât 29% dintre cele 2.620 firme active cu CAEN 1623.

Este RINDEEA RUSTIC S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RINDEEA RUSTIC S.R.L. (CUI 39621976) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RINDEEA RUSTIC S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RINDEEA RUSTIC S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RINDEEA RUSTIC S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RINDEEA RUSTIC S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RINDEEA RUSTIC S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RINDEEA RUSTIC S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RINDEEA RUSTIC S.R.L.?

În anul 2025, RINDEEA RUSTIC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 735.005 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RINDEEA RUSTIC S.R.L.?

Firmoscop analizează RINDEEA RUSTIC S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.