Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › BILANCIA EXIM SRL

BILANCIA EXIM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Petreşti Com. Corbeanca
CUI 3968479 · J23/2223/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BILANCIA EXIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO3968479
Nr. Reg. Comerțului J23/2223/2010
Sediu social Str. Balanţei nr. 46(C1), Sat Petreşti Com. Corbeanca, jud. ILFOV, 77067

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.08.2010
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BILANCIA EXIM SRL după CUI 3968479 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
103.152.934 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
5.109.761 lei
-19.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector169 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 55.173.302 lei20142015: 66.495.022 lei20152016: 73.552.453 lei20162017: 71.031.006 lei20172018: 90.537.165 lei20182019: 91.619.474 lei20192020: 74.585.821 lei20202021: 82.172.239 lei20212022: 93.149.367 lei20222023: 103.666.352 lei20232024: 108.577.879 lei20242025: 103.152.934 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 103.152.934 lei 5.109.761 lei 169
2024 108.577.879 lei 6.349.343 lei 169
2023 103.666.352 lei 15.686.017 lei 165
2022 93.149.367 lei 14.557.561 lei 161
2021 82.172.239 lei 13.686.363 lei 129
2020 74.585.821 lei 6.773.203 lei 154
2019 91.619.474 lei 10.859.725 lei 181
2018 90.537.165 lei 14.955.000 lei 182
2017 71.031.006 lei 6.839.726 lei 185
2016 73.552.453 lei 10.053.344 lei 190
2015 66.495.022 lei 10.242.981 lei 167
2014 55.173.302 lei 7.680.534 lei 166
2013 47.552.274 lei 7.212.894 lei 158
2012 50.103.658 lei 4.379.604 lei 147
2011 50.545.941 lei 4.655.978 lei 154
2010 51.540.793 lei 6.306.269 lei 170
2009 47.426.353 lei 4.361.016 lei 194
2008 64.149.630 lei 502.310 lei 207

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 152 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,95%−0,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,55%−1,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,07×+0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,48× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,74%−1,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,87%−1,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,43%+1,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 610.372 lei−32.101 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,78×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,2×−0,6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 87 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,46%−1,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 64 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 12.909 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)21
Valoare totală (2024–2026)2.175.715 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați5 · 501.526 lei

Autorități: MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02574, Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Brasov, Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani

Achiziții directe (SEAP)1.265
Valoare totală (2024–2026)11.818.547 lei

Cumpărători: Ministerul Apararii - Institutul Medico-Militar- U.M. 02122, SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI, COLEGIUL PENTRU AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA TARA BARSEI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2010002223231 → J23/2223/2010
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Petreşti, Comuna Corbeanca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4010/1993 → J2010002223231
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Petreşti, Comuna Corbeanca → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2223/2010 → J40/4010/1993

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BILANCIA EXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BILANCIA EXIM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BILANCIA EXIM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BILANCIA EXIM SRL, cu sediul în Sat Petreşti Com. Corbeanca, are codul unic de înregistrare (CUI) 3968479, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2223/2010. Firma a fost înființată la data de 20 mai 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, BILANCIA EXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 103.152.934 lei și un rezultat net de 5.109.761 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BILANCIA EXIM SRL?

BILANCIA EXIM SRL (CUI 3968479) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BILANCIA EXIM SRL în sectorul său?

BILANCIA EXIM SRL ocupă locul 64 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BILANCIA EXIM SRL față de firmele din același domeniu?

BILANCIA EXIM SRL este mai veche decât 98% dintre cele 12.909 firme active cu CAEN 4690.

Este BILANCIA EXIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BILANCIA EXIM SRL (CUI 3968479) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BILANCIA EXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BILANCIA EXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BILANCIA EXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BILANCIA EXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BILANCIA EXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, BILANCIA EXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BILANCIA EXIM SRL?

În anul 2025, BILANCIA EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 103.152.934 lei și un număr mediu de 169 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BILANCIA EXIM SRL?

Firmoscop analizează BILANCIA EXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.