Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › NSV EVENTSIM S.R.L.

NSV EVENTSIM S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 39687954 · J39/588/2018
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NSV EVENTSIM S.R.L.
CUI 39687954
Nr. Reg. Comerțului J39/588/2018
Sediu social Str. Coteşti nr. 101, Mun. Focşani, jud. VRANCEA
Telefon 0765684712

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RICIU SIMONA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.07.2018
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NSV EVENTSIM S.R.L. după CUI 39687954 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
94.681 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
6.971 lei
+2554.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.4%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.281 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,9%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 0 lei0 lei20192022: 4.140 lei4.140 lei20222023: 53.234 lei53K lei20232024: 82.154 lei82K lei20242025: 94.681 lei95K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 94.681 lei 6.971 lei
2024 82.154 lei -284 lei
2023 53.234 lei -3.911 lei
2022 4.140 lei -37.250 lei
2021 0 lei
2020 0 lei
2019 0 lei 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 195 zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,36%+7,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 309,81%−260,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,32×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,67%+45,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -209,81%+260,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,8×−3,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7.890,08×+421,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,74%+9,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.853 din 9.302 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 27.590 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NSV EVENTSIM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NSV EVENTSIM S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NSV EVENTSIM S.R.L., cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 39687954, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/588/2018. Firma a fost înființată la data de 30 iulie 2018 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, NSV EVENTSIM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 94.681 lei și un rezultat net de 6.971 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NSV EVENTSIM S.R.L.?

NSV EVENTSIM S.R.L. (CUI 39687954) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă NSV EVENTSIM S.R.L. în sectorul său?

NSV EVENTSIM S.R.L. ocupă locul 4.853 din 9.302 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NSV EVENTSIM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NSV EVENTSIM S.R.L. este mai veche decât 72% dintre cele 27.590 firme active cu CAEN 8559.

Este NSV EVENTSIM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NSV EVENTSIM S.R.L. (CUI 39687954) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NSV EVENTSIM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NSV EVENTSIM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NSV EVENTSIM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NSV EVENTSIM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NSV EVENTSIM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NSV EVENTSIM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NSV EVENTSIM S.R.L.?

În anul 2025, NSV EVENTSIM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 94.681 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NSV EVENTSIM S.R.L.?

Firmoscop analizează NSV EVENTSIM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.