Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.

MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Fântânele Com. Fântânele
CUI 39767450 · J2018001334028
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39767450
Nr. Reg. Comerțului J2018001334028
Sediu social FÎNTÎNELE nr. 384A, Sat Fântânele Com. Fântânele, jud. ARAD, 317120

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BURCĂ COSMIN PETRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.08.2018
CAEN2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. după CUI 39767450 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
790.264 lei
+76.0% vs 2024
Profit net 2025
233.620 lei
+162.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.6%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 384 de firme din Fabricarea altor articole din metal n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,8%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 49% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 401 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 698 lei698 lei20182019: 201.574 lei202K lei20192020: 341.175 lei341K lei20202021: 584.731 lei585K lei20212022: 695.167 lei695K lei20222023: 533.725 lei534K lei20232024: 448.860 lei449K lei20242025: 790.264 lei790K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 790.264 lei 233.620 lei 2
2024 448.860 lei -375.170 lei 4
2023 533.725 lei 18.879 lei 2
2022 695.167 lei 42.831 lei 1
2021 584.731 lei 27.051 lei 7
2020 341.175 lei -262.811 lei 5
2019 201.574 lei -195.227 lei 4
2018 698 lei -37.117 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 170 zile−772 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile−60 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,56%+113,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,52%−219,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×+0,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 445,36% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 55,56%+154,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 12,48%+219,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 395.132 lei+282.917 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,88×+0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 41,1%+77,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 191 din 587 firme active cu bilanț depus (CAEN 2599)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 1.396 firme active din sector
SectorCAEN 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L., cu sediul în Sat Fântânele Com. Fântânele, are codul unic de înregistrare (CUI) 39767450, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001334028. Firma a fost înființată la data de 21 august 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599).

La ultima verificare, MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 790.264 lei și un rezultat net de 233.620 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.?

MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. (CUI 39767450) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. în sectorul său?

MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. ocupă locul 191 din 587 firme active cu bilanț depus în CAEN 2599 (Fabricarea altor articole din metal n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. este mai veche decât 34% dintre cele 1.396 firme active cu CAEN 2599.

Este MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. (CUI 39767450) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.?

În anul 2025, MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 790.264 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează MULTICONCEPT SOLUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.