Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.

ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Orş. Dragomireşti
CUI 39782247 · J24/1252/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39782247
Nr. Reg. Comerțului J24/1252/2018
Sediu social Str. Izvor nr. 25, Orş. Dragomireşti, jud. MARAMUREŞ, 437140

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ARDELEAN ION-ŞTEFAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.08.2018
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. după CUI 39782247 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
172.999 lei
-25.0% vs 2023
Profit net 2024
15.170 lei
+14.6% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă8.8%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 354.610 lei355K lei20192020: 257.346 lei257K lei20202022: 428.061 lei428K lei20222023: 232.081 lei232K lei20232024: 172.999 lei173K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 172.999 lei 15.170 lei 1
2023 232.081 lei 13.238 lei 2
2022 428.061 lei 1.499 lei 3
2020 257.346 lei 35.238 lei 2
2019 354.610 lei 34.391 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 139 zile+34 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,77%+3,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,03%−21,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,72×+0,47 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,38×−2,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 50,32%−38,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,12%+3,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,97%+21,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 172.999 lei+56.958 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,41×−0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 10,67%+3,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.777 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 67.219 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Orş. Dragomireşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39782247, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/1252/2018. Firma a fost înființată la data de 23 august 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 172.999 lei și un rezultat net de 15.170 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.?

ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. (CUI 39782247) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 13.777 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 46% dintre cele 67.219 firme active cu CAEN 4120.

Este ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. (CUI 39782247) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 172.999 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează ARDELEAN ROMCONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.