Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › ECO PRESSING & GO S.R.L.

ECO PRESSING & GO S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 39787643 · J2018000780303
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ECO PRESSING & GO S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39787643
Nr. Reg. Comerțului J2018000780303
Sediu social Str. Ambudului, bl. CA18, ap. 12, Mun. Satu Mare
Telefon 0753192323

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARZA MARIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.08.2018
CAEN9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ECO PRESSING & GO S.R.L. după CUI 39787643 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
398.888 lei
+85.0% vs 2022
Profit net 2023
187.026 lei
+700.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă46.9%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 930 de firme din Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 9,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 49% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.089 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 48.398 lei48K lei20202021: 104.727 lei105K lei20212022: 215.544 lei216K lei20222023: 398.888 lei399K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 398.888 lei 187.026 lei 2
2022 215.544 lei -31.137 lei 3
2021 104.727 lei -60.550 lei 3
2020 48.398 lei 69.202 lei 3
2019 -18.148 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 12 zile−249 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 40 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,89%+61,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,1%−127,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,34×+11,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 127,58% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 117,25%+144,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,9%+127,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 199.444 lei+127.596 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,5×+0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 45,93×+26,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 91,82%+103,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 211 din 784 firme active cu bilanț depus (CAEN 9610)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 1.249 firme active din sector
SectorCAEN 9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ECO PRESSING & GO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ECO PRESSING & GO S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ECO PRESSING & GO S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ECO PRESSING & GO S.R.L., cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 39787643, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000780303. Firma a fost înființată la data de 24 august 2018 și are ca obiect principal de activitate Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană (CAEN 9610).

La ultima verificare, ECO PRESSING & GO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 398.888 lei și un rezultat net de 187.026 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ECO PRESSING & GO S.R.L.?

ECO PRESSING & GO S.R.L. (CUI 39787643) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ECO PRESSING & GO S.R.L. în sectorul său?

ECO PRESSING & GO S.R.L. ocupă locul 211 din 784 firme active cu bilanț depus în CAEN 9610 (Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ECO PRESSING & GO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ECO PRESSING & GO S.R.L. este mai veche decât 69% dintre cele 1.249 firme active cu CAEN 9610.

Este ECO PRESSING & GO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ECO PRESSING & GO S.R.L. (CUI 39787643) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ECO PRESSING & GO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ECO PRESSING & GO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ECO PRESSING & GO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ECO PRESSING & GO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ECO PRESSING & GO S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ECO PRESSING & GO S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ECO PRESSING & GO S.R.L.?

În anul 2023, ECO PRESSING & GO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 398.888 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ECO PRESSING & GO S.R.L.?

Firmoscop analizează ECO PRESSING & GO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.