Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.

ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 39824105 · J06/981/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39824105
Nr. Reg. Comerțului J06/981/2018
Sediu social Str. Valea Căstăilor nr. 8, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420062

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.09.2018
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. după CUI 39824105 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
120.220 lei
-83.0% vs 2024
Profit net 2025
8.352 lei
-98.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 48.999 lei49K lei20182019: 178.438 lei178K lei20192020: 148.862 lei149K lei20202021: 299.214 lei299K lei20212022: 512.128 lei512K lei20222023: 687.102 lei687K lei20232024: 688.531 lei689K lei20242025: 120.220 lei120K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 120.220 lei 8.352 lei 1
2024 688.531 lei 557.018 lei 1
2023 687.102 lei 577.400 lei 1
2022 512.128 lei 462.053 lei 1
2021 299.214 lei 282.933 lei
2020 148.862 lei 138.807 lei
2019 178.438 lei 169.715 lei
2018 48.999 lei 47.479 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile+50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 64 zile−185 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,95%−73,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,89%+67,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−7,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,37×+3,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,21%−2,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,72%−65,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,38%−65,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 120.220 lei−568.311 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,27×+2,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 10,98%−483,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.782 din 11.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 19.705 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/981/2018 → J06/981/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/981/2018 → J6/981/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/981/2018 → J06/981/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENZYME TECHNOLOGY S.R.L., cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 39824105, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/981/2018. Firma a fost înființată la data de 3 septembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 120.220 lei și un rezultat net de 8.352 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.?

ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. (CUI 39824105) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. în sectorul său?

ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. ocupă locul 7.782 din 11.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 19.705 firme active cu CAEN 6201.

Este ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. (CUI 39824105) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENZYME TECHNOLOGY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.?

În anul 2025, ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 120.220 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENZYME TECHNOLOGY S.R.L.?

Firmoscop analizează ENZYME TECHNOLOGY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.