AUTOGOLD WLF S.R.L.
Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026.
Reprezentanți
LUP CLAUDIU HOREA · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 20 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 20 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AUTOGOLD WLF S.R.L. după CUI 39829668 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 4.054 de firme din Comerț cu amănuntul al autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,3%.
Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.095.871 lei | 21.966 lei | — |
| 2024 | 921.276 lei | 47.227 lei | — |
| 2023 | 705.324 lei | 16.366 lei | 1 |
| 2022 | 595.930 lei | -6.474 lei | 1 |
| 2021 | 470.959 lei | -31.039 lei | 1 |
| 2020 | 474.805 lei | -50.428 lei | 2 |
| 2019 | 716.648 lei | -9.858 lei | 2 |
| 2018 | 145.727 lei | -836 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 379 din 2.343 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4511) |
| Vechime relativă | mai veche decât 50% dintre cele 4.862 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) → |
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AUTOGOLD WLF S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AUTOGOLD WLF S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
AUTOGOLD WLF S.R.L., cu sediul în Sat Corunca, Comuna Corunca, are codul unic de înregistrare (CUI) 39829668, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1316/2018. Firma a fost înființată la data de 4 septembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN 4511).
La ultima verificare, AUTOGOLD WLF S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.095.871 lei și un rezultat net de 21.966 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AUTOGOLD WLF S.R.L.?
AUTOGOLD WLF S.R.L. (CUI 39829668) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 20 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Ce loc ocupă AUTOGOLD WLF S.R.L. în sectorul său?
AUTOGOLD WLF S.R.L. ocupă locul 379 din 2.343 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4511 (Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)), după cifra de afaceri.
Cât de veche este AUTOGOLD WLF S.R.L. față de firmele din același domeniu?
AUTOGOLD WLF S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 4.862 de firme active cu CAEN 4511.
Este AUTOGOLD WLF S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare AUTOGOLD WLF S.R.L. (CUI 39829668) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este AUTOGOLD WLF S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AUTOGOLD WLF S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AUTOGOLD WLF S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTOGOLD WLF S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AUTOGOLD WLF S.R.L. plătitoare de TVA?
Da, AUTOGOLD WLF S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a AUTOGOLD WLF S.R.L.?
În anul 2025, AUTOGOLD WLF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.095.871 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTOGOLD WLF S.R.L.?
Firmoscop analizează AUTOGOLD WLF S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- ROYAL AUTOMOBILE MURES S.R.L. · Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş · CA 7.490.935 lei
- AUTO MURES SECOND S.R.L. · Municipiul Târgu Mureş · CA 3.736.106 lei
- AUTO PRESS SIGHISOARA SRL · Municipiul Sighişoara · CA 3.684.680 lei
- COLOURS AUTO SRL · Municipiul Târgu Mureş · CA 3.244.021 lei
- MX DRIVE AUTO SALES S.R.L. · Municipiul Târgu Mureş · CA 2.756.142 lei
- SIAC MOTORS S.R.L. · Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş · CA 2.517.263 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.