Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › BCH STUDIO S.R.L.

BCH STUDIO S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 39839637 · J05/2115/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BCH STUDIO S.R.L.
CUI 39839637
Nr. Reg. Comerțului J05/2115/2018
Sediu social Str. Tăbăcarilor nr. 14, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410491

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.09.2018
CAEN5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BCH STUDIO S.R.L. după CUI 39839637 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
10.100 lei
-25.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.465 lei
+89.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-24.4%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 39.630 lei40K lei20182019: 122.366 lei122K lei20192020: 28.053 lei28K lei20202021: 42.650 lei43K lei20212022: 39.302 lei39K lei20222023: 22.674 lei23K lei20232024: 13.405 lei13K lei20242025: 10.100 lei10K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.100 lei -2.465 lei
2024 13.405 lei -22.884 lei 0
2023 22.674 lei 2.149 lei 1
2022 39.302 lei 28.405 lei 1
2021 42.650 lei 25.838 lei 1
2020 28.053 lei -34.632 lei
2019 122.366 lei 4.921 lei
2018 39.630 lei 2.911 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile−212 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -24,41%+146,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,26%−34,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,12×+2,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×−1,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -55,48%+275,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -42,02%+96,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,74%+34,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,72×+0,91 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -19,62%+43,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.740 din 6.709 firme active cu bilanț depus (CAEN 5520)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 16.093 firme active din sector
SectorCAEN 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2115/2018 → J05/2115/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/2115/2018 → J5/2115/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2115/2018 → J05/2115/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BCH STUDIO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BCH STUDIO S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BCH STUDIO S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BCH STUDIO S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 39839637, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/2115/2018. Firma a fost înființată la data de 6 septembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

La ultima verificare, BCH STUDIO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.100 lei și un rezultat net de -2.465 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BCH STUDIO S.R.L.?

BCH STUDIO S.R.L. (CUI 39839637) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BCH STUDIO S.R.L. în sectorul său?

BCH STUDIO S.R.L. ocupă locul 5.740 din 6.709 firme active cu bilanț depus în CAEN 5520 (Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BCH STUDIO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BCH STUDIO S.R.L. este mai veche decât 56% dintre cele 16.093 firme active cu CAEN 5520.

Este BCH STUDIO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BCH STUDIO S.R.L. (CUI 39839637) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BCH STUDIO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BCH STUDIO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BCH STUDIO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BCH STUDIO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BCH STUDIO S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BCH STUDIO S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BCH STUDIO S.R.L.?

În anul 2025, BCH STUDIO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.100 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BCH STUDIO S.R.L.?

Firmoscop analizează BCH STUDIO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.