Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.

INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 39936710 · J2018013983403
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39936710
Nr. Reg. Comerțului J2018013983403
Sediu social Şos. Colentina nr. 1, bl. 34, sc. 7, et. 9, ap. 276, CAMERA 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CONSTANTINESCU MIHAELA · administratorCAESCU STEFAN CLAUDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.10.2018
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. după CUI 39936710 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
433.740 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
267.305 lei
-50.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă61.6%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 96.710 lei97K lei20182019: 61.660 lei62K lei20192020: 288.255 lei288K lei20202021: 287.339 lei287K lei20212022: 269.752 lei270K lei20222023: 542.582 lei543K lei20232024: 747.068 lei747K lei20242025: 433.740 lei434K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 433.740 lei 267.305 lei
2024 747.068 lei 534.294 lei
2023 542.582 lei 450.238 lei
2022 269.752 lei 257.245 lei
2021 287.339 lei 238.743 lei
2020 288.255 lei 260.871 lei
2019 61.660 lei 56.653 lei
2018 96.710 lei 93.725 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−69 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 197 zile−53 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 61,63%−9,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−20,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 100% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 100,36%+21,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100,36%+21,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,63×+0,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 287,05%−271,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.354 din 14.449 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 26.223 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume33
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)18

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39936710, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018013983403. Firma a fost înființată la data de 1 octombrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 433.740 lei și un rezultat net de 267.305 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.?

INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. (CUI 39936710) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. în sectorul său?

INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. ocupă locul 5.354 din 14.449 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. față de firmele din același domeniu?

INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. este mai veche decât 83% dintre cele 26.223 firme active cu CAEN 6210.

Este INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. (CUI 39936710) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.?

În anul 2025, INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 433.740 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L.?

Firmoscop analizează INTEGRATED SOLUTIONS MK+ S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.